Tag: clash royale

Clash Royale bën 5-vjeç sot
Epi bërdi! Clash Royale pati një soft-launch të saj në datë 4 janar të 2016, për lojtarët në Kanda, Australi, Zelandën e Re, Hong Kong, Finlandë, Suedi, Danimarkë, Norvegji dhe Islandë. Ajo ishte loja e katërt nga Supercell, që më…
Sezoni i 19 i Clash Royale është live
Clash Royale sjell sezonin e ri bashkë me shumë gjëra të reja dhe cosmetics Sezoni i ri në Clash Royale sapo ka filluar për lojtarët e lojës. Ky sezon i Clash Royale do të quhet Frozen Peak dhe u lançua…
Clash Royale League World Finals 2020 nuk do të ketë një audiencë live
Supercell ka hequr dorë nga planet për një audiencë live në Clash Royale League (CRL) World Finals 2020 pasi rajone të shumta nëpër botë përballen me një valë të dytë të pandemisë COVID-19. World Finals do të ndodhin në 5…
Clan Wars 2 do të mbërrijë së shpejti në Clash Royale
Update-i do të vijë live në servera "për disa ditë" Clan Wars 2 ka qenë fokusi kryesor i Supercell muajt e fundit në Clash Royale. Veçoria u prezantua me një rework të plotë të Clans. Kjo i lejon lojtarët të…
Këto janë ndryshimet që sjell Clash Royale në Season 17
Supercell zbuloi të gjitha ndryshimet për Season 17 të Clash Royale më herët gjatë ditës së sotme. Këto ndryshime do të vijnë live në lojë në 3 nëntor, pasi të përfundojë Season 16. Elite Barbarians dhe Graveyard janë ripunuar. Mini…
Season 17 i Clash Royale quhet Treasures of the Old King
Po sjell një arenë të re, tower skins dhe emotes Sezoni i 17-të i Clash Royale është mjaft afër cepit. Quhet “Treasures of the Old King” dhe do të fillojë më 2 nëntor. Si zakonisht, sezoni do të sjellë një…
Electro Giant i Clash Royale merr një buff të rëndësishëm
Pas performancës së tij të dobët, Electro Giant do të marrë disa buffs së shpejti Karta e Electro Giant u lançua në Clash Royale gjatë update të sezonit 16 më 5 tetor ku gjithashtu shtoi një mekanizëm interesant në lojë…
Çdo gjë që duhet të dini për Electro Giant, karta e 100 e Clash Royale
Electro Giant do të vijë në Clash Royale sezonin e ardhshëm. Kjo u zbulua dje, duke u bërë kështu karta e 100 e lojës. Electro Giant është më i dobët se Giant dhe gjithashtu shënjestron ndërtesat. Ka një mekanikë vërtetë…
Clash Royale prezanton kartën e re që vjen me Season 16
Karta do të quhet Electro Giant Sezoni i 15-të i Clash Royale është gati të përfundojë. Me sezonin e ri vetëm disa ditë larg, Supercell sjell një kartë të re që do të vijë në lojë. Karta do të jetë…
Sezoni 15 i Clash Royale, Set Sail for War, lançohet sot
Sezoni i ri pritet të sjellë disa ndryshime në balancën e lojës Sezoni do të prezantojë një Pass Royale të ri. Do të ketë dy variante: një version falas dhe me pagesë. Versioni i paguar kushton 4.99 dollarë dhe do…