Civ 6 prezanton udhëheqësen e re të Vietnamit, Lady Trieu
Në fillim të kësaj jave, ne njoftuam DLC-në e pestë për Civilization VI - New Frontier Pass, Vietnam & Kublai Khan Pack, që do të fillojë në 28 Janar. Sot ne po zbulojmë një vështrim të Parë në Bà Triệu…
Civilization VI New Frontier Pass sjell Vietnam & Kublai Khan pack javën e ardhshme
Lëshuar javën e ardhshme, pakoja e re do të shtohet në listën e civilizimeve të Civ 6 me Vietnamin dhe civilizimet ekzistuese, Kina dhe Mongolia do të jenë në gjendje të përdorin një udhëheqës të ri, Kublai Khan. Përveç kësaj,…
Update i dhjetorit ka dalë tani në Civilization 6
Shtet-qytetet do të renditen sipas llojit, dhe ju thjesht i kontrolloni/hiqni ato që dëshironi për listën tuaj. Nëse doni të jeni një tiran i vërtetë, madje mund të ndaloni që të shfaqen të gjitha shtet-qytetet e një lloji të caktuar.…
Civilization VI – New Frontier Pass: Babylon Pack është tani live
DLC-ja e katërt në Civilization VI - New Frontier Pass, Babylon Pack, është tani në dispozicion në Xbox One, PS4, Nintendo Switch, Windows PC, Mac dhe Linux! Veçoritë e Babylon Pack Përfshin civilizimin e Babilonisë me Hamurabi, njësinë unike Sabum…
Traileri i fundit i Civilization VI na prezanton me Hammurabi
Firaxis dhe 2K Games lëshuan një tjetër trailer të ri të Civilization VI duke u përqëndruar në DLC-në e ardhshme. Ne mësojmë më shumë rreth Babylon, e cila do të shtohet me DLC-në e lëshuar këtë muaj, dhe në të…
Civilization 6 New Frontier Pass: Babylon Pack do të dalë javën e ardhshme
Qytetërimi i ri është Babilonia, e cila aktualisht ekziston në lojë vetëm si një qytet-shtet i përqendruar në shkencë. Asnjë lajm ende se kush është udhëheqësi por ne do të zbulojmë më shumë nga tani dhe lançimi. Ekipi ka zbuluar…
Këto janë pamjet e para të ‘Pirates Scenario’ të Civilization 6
Pirates është skenari i ri multiplayer i disponueshëm në Civilization VI: Gathering Storm si pjesë e update-tit të Tetorit 2020. Zhvilluesit kanë përgatitur një trailer special 'First Look' që mund të gjeni më poshtë për të prezantuar lojtarët se çfarë…
Ja gjithçka që duhet të dini për piratët e Civilization 6
Skenari multiplayer ju vë nën kontroll një nga katër fraksionet pirate, Dread Pirates, Privateers, Swashbucklers dhe Hoarders, secili me aftësinë e tij aktive dhe aftësinë pasive. Fitorja arrihet duke patur rezultatin më të lartë kur skenari mbyllet. Aktivja 'Walk the…
Civilization 6 shton piratë në update-tin e javës së ardhshme
Civilization 6 po shton një pirate mode në një update falas të javës së ardhshme. Civilization 6 është më i fundit në një seri të lojërave të strategjisë. Loja, krijuar fillimisht nga Sid Meier, është një ekskluzivitet me rrënjë të…
Civilization 6 vjen me një mode battle royale të quajtur Red Death
Në një botë të rrënuar, luftoni për të qënë i mbijetuari i fundit. Oh, ka dhe bomba nukleare Battle royale është një zhanër shumë fleksibël lojërash pasi koncepti i shumë lojtarëve që luftojnë për të qënë i fundit i mbijetuar…