Tag: cheat

Disa lojtarë po bëjnë cheat edhe në Call of Duty: Vanguard beta
Call of Duty: Vanguard nuk është lançuar ende, por lojtarët tashmë po raportojnë se cheaters janë jashtë në fuqi gjatë testit beta të platformës së kësaj fundjave. Masat anti -cheat duhet të futen, natyrisht që do të thotë se sistemet…
Lojtarët e bërë ban në CoD Warzone s’mund të luajnë as Vanguard
Shumë lojtarë të Call of Duty nuk janë në gjendje të luajnë beta Vanguard pasi kanë marrë një ban të përhershëm edhe pse nuk e kanë luajtur kurrë lojën. Por nëse jeni bërë ban në Warzone, ky mund të jetë…
Bëhet hack faqja që ju ndihmonte të bënit cheat në CS:GO
Një cheating program popullor për Counter-Strike: Global Offensive u komprometua nga një haker individual misterioz, i cili më pas publikoi informacionet e përdoruesve në internet. Programi i prekur është një degë private e programit famëkeq të cheat Skeet.cc. Informacionet e…
Valve ndalon një nga cheats më të zakonshëm në CS:GO
Valve duket se më në fund ka ndërmarrë një veprim në një nga CSGO hacks më të zakonshme në vitet e fundit nga duke VAC banning lojtarët që e kanë përfituar atë më parë, por disa nga lojtarët kanë mohuar…
Valve pranon se po linte cheaters në ndeshje të CS:GO
Cheaters kanë qenë gjithmonë një shqetësim në CS:GO. Sidoqoftë, një rritje e fundit e hakerave u raportua nga disa casters të CS:GO, gjë që lojtarët konfirmuan. Shumica e ndeshjeve ishin të mbushura me përdorues të spin bot, wall hacks, goditje…
Cheater i Valorant “Solista” bëhet ban gjatë live stream
Radiant është niveli më i lartë në spektrin konkurrues të Valorant. Arritja e Radiant padyshim që kërkon një sasi të madhe aftësish, lojërash dhe praktikë të qëndrueshme. Sidoqoftë, duket sikur një streamer i njohur i Valorant mori një rrugë të…
Këto janë shtetet që bëjnë më shumë cheat nëpër lojëra
Konkurrenca midis shteteve ka ekzistuar për shekuj me radhë, me sportin si pikën kryesore. Tani, më shumë se kurrë, po shohim një rritje të popullaritetit të eSports dhe lojërave board apo të letrave, me individë që sfidojnë njëri-tjetrin në të…
FBI po heton match-fixing të CS:GO me ESIC
Komisioni i Integritetit të Esports (ESIC) po punon me FBI në hetimin e match-fixing të CS:GO dhe "sindikatat e jashtme të basteve", sipas Komisionerit Ian Smith. Në një intervistë me YouTuberin e CS:GO "slash32" Smith zbuloi se në fushën e…
Policia ndaloi rrjetin më të madh të cheat-eve me vlerë $750 milion
Falë policisë kineze dhe Tencent, ofruesit e cheat-eve "më të mëdhenj në botë" janë ndaluar pasi grumbulluan më shumë se $750 milion. Në mars të vitit 2020, një rrjet i madh cheat-eve të video lojërave u raportua në policinë kineze.…
Ubisoft zbulon planin kundër cheaters në R6S për 2021
Nëpërmjet një postimi në blog, Ubisoft ka bërë të ditur se po merr masa të reja në Rainbow Six Siege kundër cheating  për ketë vit. Vitin e kaluar Ubisoft bëri ban afërsisht 100 mijë llogari dhe synon që ketë vit…