Tag: castlevania

Konami po mendon të rikthejë lojërat nëpërmjet remake
Video games Chronicle ka deklaruar se Konami është vendosur të rrisë sipërmarrjet e saj të zhvillimit të lojërave video me remake të reja për ekskluzivitetet e saj më të mëdha. Kjo do të thotë që lojtarët thuhet se do të…
Netflix dëshiron të përfshihet më shumë në industrinë e gaming
Netflix ka eksperimentuar në hapësirën e video lojërave gjatë viteve, përmes një kombinimitë bazuar në shfaqje të njohura si Stranger Things si dhe të zgjidhni shfaqjet tuaja interaktive si Black Mirror: Bandersnatch. Raportet e reja këtë javë tregojnë se gjigandi…
Çfarë thonë kritikët për sezonin 4 të Castlevania?
Castlevania ka qenë një nga animet më të mira deri më tani në Netflix, por të gjitha gjërat e mira duhet të marrin fund. Nëse nuk e keni ditur, anime do të përfundojë me sezonin katër këtë muaj dhe fansat…
Vjen në Netflix trailer-i i sezonit të fundit të Castlevania
Sezoni i katërt do të jetë gati për transmetim në 13 maj. Netflix njoftoi dy javë më parë se sezoni i katërt i Castlevania do të jetë gjithashtu i fundit. Tani, gjigandi i transmetimit ka publikuar një trailer rreth dy…
Castlevania do të sjellë një lojë mobile së shpejti
Fansat e serialit Castlevania kanë pritur mjaft kohë për ndonjë lajm të ri dhe duket se një lojë e re mobile është në zhvillim Castlevania është duke sjellë një lojë krejt të re në seri për herë të parë në…
Castlevania po kthehet për sezonin e katërt në Netflix
Seriali hit do të rikthehet për më shumë në të ardhmen e afërt Një nga serialet më të famshëm të animuar të Netflix, Castlevania, po kthehet në shërbimin e transmetimit, pasi u njoftua se shfaqja do të sjell një Season…