Tag: camera

Kamera e OnePlus 8 Pro mund të shohë përmes rrobave dhe objekteve
Jo, nuk janë rreze X, por gjithsesi është e paparë Shumë përdorues të OnePlus 8 Pro kanë raportuar se nëpërmjet kamerës Color Filter mund të shohin përmes rrobave dhe sipërfaqeve të holla plastike. Nëse zgjedh filtrin Photochrom në menu dhe…
Apple mund të përfshijë image stabilization të përmirësuar në iPhone-in e rradhës
Një nga modelet e ardhshme të iPhone mund të prezantojë sensor-shift image stabilization, duke e sjellë stabilizimin e imazheve në kamerën ultrawide. Kjo sipas kërkimeve të bëra nga analisti i teknologjisë, Ming-Chi Kuo. Sipas Kuo, teknologjia e stabilizimit të imazhit…
Bëhen leak imazhet e para të Samsung Galaxy S11
Megjithatë, mos prisni ndonjë kualitet fantastik Disa imazhe të Samsung Galaxy S11 janë zbuluar online, por fatkeqësisht këto foto nuk janë fotot e zakonshme me kualitet të lartë, të cilat do t'i shihni për shumë kohë. Pavarësisht, ky leak i…
Kamera e Samsung Galaxy S11 do të filmojë video në 8K
Leak-u më i fundit për Galaxy S11 e konfirmon këtë gjë Përpara zërave të shumtë, renders të telefonit dhe raportimeve të shumta, thuhej se Galaxy S11 do të sillte një kamer për të cilën ja vlente pritja. Një prej opsioneve…
Playstation 5 quhet Prospero dhe do të ketë një kamera të integruar
Leak-et e fundit për PS5 tregojnë se gjenerata e ardhshme do të fokusohet te streaming Emri i koduar i Playstation 5 është Prospero dhe konsola do të ketë një kamera të integruar në të, ose të paktën kështu raportohet nga…