Tag: call of duty vanguard

Al Asad mund të vijë si operator në Vanguard
Një nga antagonistët më të famshëm të Call of Duty, Al Asad mund të bëhet pjesë e Vanguard x Warzone Modern Warfare 2 mbërrin më 28 tetor dhe zhvilluesit i kanë bërë pothuajse gati gjërat. Sidoqoftë, data miners pretendojnë se…
Kur do të vijë Season 4 Reloaded i Call of Duty Vanguard?
Një datë zyrtare nuk është konfirmuar për Sezonin 4 Reloaded, por përditësimet në mes të sezonit për Call of Duty: Vanguard dhe Warzone duhet të mbërrijnë para fundit të korrikut. Ja çfarë dimë deri më tani për update e radhës.…
Kur vjen Call of Duty Warzone: Pacific Season 2?
Sezoni i parë i Warzone Pacific dhe CoD: Vanguard tani ka filluar dhe fansat tashmë po e kthejnë mendjen përpara me një pamje të asaj që do të vijë kur të fillojë sezoni 2. Këtu, ne do të shqyrtojmë se…
Cilësimet më të mira të Vanguard për performancë në PC | GUIDE
Call of Duty: Vanguard më në fund ka mbërritur. Megjithatë, është ende first person shooter, kështu që ju do të dëshironi të ndryshoni cilësimet e lojës për të siguruar që pajisja juaj të jetë gati për betejë. Fatmirësisht, nuk do…
Vanguard vs Battlefield 2042: Kush është fps më superiore
Një vit tjetër do të thotë një tjetër Call of Duty, dhe ndërsa Vanguard e kthen ekskluzivitetin në Luftën e Dytë Botërore, ka një sfidues të ri që po shkon në anën tjetër. Battlefield 2042 ka kaluar në të ardhmen…
Call of Duty: Vanguard Review
Sledgehammer merr dhe një herë front-line në betejën e luftës së dytë botërore me lançimin e lojës së fundit. Call of Duty Vanguard është loja më e re e serisë dhe sjell një shije të re të luftës kundra gjermanëve…
Vanguard është Call Of Duty më i keq që është lançuar në 14 vjet
Sipas statistikave të shitjeve nga java e lançimit, Call Of Duty: Vanguard ka dalë nga portat në krahasim me paraardhësit e tij. Gamesindustry.biz grumbulloi të dhënat e shitjeve të lojës për javën që përfundoi më 6 nëntor 2021, dhe megjithëse…
Sledgehammer premton rregullime thelbësore përpara lançimit të Vanguard
Beta e Call of Duty: Vanguard ka përfunduar dhe ka mbetur edhe pak më shumë se një muaj deri në fillimin e lojës më 5 nëntor. Zhvilluesi i Vanguard, Sledgehammer Games, ofroi një postim në blog pasi kishte përfunduar beta,…
Ky bug i Call of Duty Vanguard bën qentë ti sulen të zotit
Call of Duty: Vanguard beta paraqiti një sërë streaks për lojtarët që të bëjnë shumë vrasje, dhe shumë ishin të lumtur të shihnin qentë sulmues në formacion. Sidoqoftë, duket se kishte diçka të gabuar me kodin për qenët vrasës në…
Call of Duty: Dome dhe Castle rikthehen në Vanguard
Veteranët e Call of Duty do të shijojnë dy harta klasike nga World at War, Dome dhe Castle, të cilat po kthehen në jetë në Vanguard. Zbulimi i multiplayer i Call of Duty: Vanguard u dha fansave një vështrim domethënës…