Tag: Call of Duty: Modern Warfare 2

Activision konfirmon Call of Duty Modern Warfare 2
Pas mini-leaks të vazhdueshëm nga burime të ndryshme, Activision ka konfirmuar gjatë ditës së djeshme Modern Warfare 2 bashkë me logo e kësaj loje. Pas muajve të mbushur me spekulime dhe teori nga më të ndryshmet, Activision më në fund…
Një leaker zbulon se kur do të vijë Modern Warfare 2
Këto leaks vijnë nga RalphsValve, një data miner dhe insider i cili ka hedhur detaje për Call of Duty 2022 në të kaluarën, dhe e ka bërë këtë me një nivel mbresëlënës saktësie. Eshtë e panevojshme të thuhet por saktësia…
Klipi më ikonik i Call of Duty bën 10 vjetorin
Call Of Duty: Modern Warfare 2 ishte një lojë e veçantë me një multiplayer të pabesueshëm që nuk do ta harrojmë kurrë. Infinity Ward na siguroi disa nga hartat, armët dhe lojërat më të mira të Call of Duty që…
Call Of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer Remastered del në treg këtë vit, sipas Insider
Activision do të lëshojë një remaster të Call Of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer këtë vit, sipas një thashethemi të ri. Ju mund të mbani mend se një version i remastered single-player e 2009 u lançua në vitin 2020, duke…
Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered mund të lançohet këtë vit
Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered do të lançohet këtë vit në PS4, Xbox One dhe PC me një multiplayer, ose të paktën kështu e ka thashethemi. Lajmi vjen nga një tjetër leak për mode-in battle royale të Call…