Tag: call of duty league

Si të merrni akses beta falas për Modern Warfare 2?
Call of Duty: Modern Warfare 2 do të lançohet në tetor të këtij viti dhe një testimin beta pritet të zhvillohet së shpejti. Ju mund të merrni akses duke e bërë lojën pre-order por tashmë ju keni mundësinë që të…
10 lojtarët më të paguar në historinë e Call of Duty
Shpërblimet e Call of Duty Esports mund të mos kenë të njëjtat shifra sa ato të Dota 2, por nuk i ka ndaluar lojtarë të shumtë të mbledhin shuma masive të parash gjatë karrierës së tyre. Që nga CoD XP…
Dr Disrespect zbulon lojtarin e parë që do të merrte në një ekip të Call of Duty League
Streameri i njohur Dr Disrespect ka zbuluar lojtarin e parë që do të merrte në një ekip të Call of Duty League. Kjo pas thashethemeve që qarkullojnë se ai mund të investojë në këtë esport. Duke qenë se Doc ka…
Legjenda, Enable, tërhiqet nga skena e esports të Call of Duty
Shumë tifozë dhe lojtarë janë të trishtuar që e shohin atë duke u larguar Lojtari i Call of Duty, Enable, është tërhequr për t'u përqëndruar në një mundësi të re, njoftoi ai. 26-vjeçari nuk zbuloi se cila është kjo mundësi…
Si të mbijetoni pa sporte: Shikoni esports
Nëse jeni një fans tradicional i sporteve, nuk mund të ketë kohë më të mirë se kjo tani për t'i dhënë një shans esports. Është pak e çuditshme në fillim, por rrugës mund të zbuloni se është një alternative e…
Call of Duty League dhe Overwatch League do të luhen online
Ndeshjet do të vazhdojnë të transmetohen online Call of Duty League do të kalojë në një format të ri pas pandemisë së coronavirus. Në një deklaratë, liga tha se ndeshjet e ardhshme do të luhen online në vend që të…
Gary Vaynerchuk shpjegon pse Call of Duty League është një risi
Në mes të një fundjave intensive të Call of Duty League, bashkëpronari i Minnesota RØKKR Gary Vaynerchuk dha një intervistë se pse ai beson se do të jetë një nga investimet më të mira që ai do të bëjë ndonjëherë.…
YouTube fiton të drejtat ekskluzive për Activision Blizzard Esports
Ky është një ndryshim i madh për disa prej esport-eve më të mëdha në botë si OWL, CDL dhe Hearthstone Activison Blizzard dhe Google duket se kanë arritur marrëveshjen për të drejtat ekskluzive të streaming për Overwatch League, Call of…
Zbulohet zyrtarisht logo dhe prize pool i Call of Duty League
Zbulohet zyrtarisht kampionati zyrtar i Call of Duty Activision Blizzard ka zbuluar zyrtarisht, emrin, logon, sistemin dhe çmimet e kampionatit të ri të Call of Duty. Call of Duty League është emri zyrtar dhe siç mund ta dinë shumica prej…