Tag: bugs

FBI po heton match-fixing të CS:GO me ESIC
Komisioni i Integritetit të Esports (ESIC) po punon me FBI në hetimin e match-fixing të CS:GO dhe "sindikatat e jashtme të basteve", sipas Komisionerit Ian Smith. Në një intervistë me YouTuberin e CS:GO "slash32" Smith zbuloi se në fushën e…
Si të rregullojmë sensivity bug në CS:GO
Një bug në CS:GO po ul sensivitetin e mausit. Të gjithë, nga profesionistët e lojës deri tek lojtarët normalë po përballen me ketë problem por më në fund u gjet një zgjidhje e përkohshme. Pjesa e ndërlikuar e bug-ut është…
Valve dhe CS:GO zbulojnë 2 bugs më të mëdha në Train
Valve bëri një punë të mirë në pastrimin nga bugs të CS:GO përpara daljes së Operation Broken Fang, por në lojë ka akoma gjëra që duan punë. Në fakt lojtarët kanë rreth një vit që vazhdojnë dhe lajmërojnë Valve për…
Viego bëhet disable nga Riot sepse po shkatërronte lojen
Patch-i i kësaj jave i League of Legends shkaktoi një valë problemesh për Summoner’s Rift, duke rezultuar në game-breaking bugs. Por ky bug i Viego, champion-it të fundit të League, është ndoshta më i keqi nga të gjithë. Riot Games…
Sezoni i 8 i Apex Legends me zor luhet për shkak të bugs
Respawn Entertainment ka sjellë Season 8 të Apex Legends së fundmi, por ai u shoqërua me shumë probleme dhe bugs për lojtarët. Season 8 ishte një update i madh për lojën battle-royale. Kings Canyon pësoi ndryshime të mëdha, u prezantua…
Patch i ri në Marvel’s Avengers rregullon mbi 1000 bugs dhe glitches
Shumë ndryshime dhe rregullime vijnë gjatë këtij patch Patch i parë për Marvel’s Avengers është online dhe ka sjellë rregullime për çdo bugs dhe glitches të madh ose të vogël. Ky patch i quajtur V1.3.0 është online në çdo platformë…
Epic Games konfirmon rregullime të bugs që do të bëjë në Fortnite Season 3
Epic Games ka zbuluar një listë të disa bugs relativisht të mëdhenj në Fortnite, që do të rregullohen së shpejti në lojë. Përtej ndryshimeve që erdhën me Season 3 në lojë, zhvilluesi solli edhe disa rregullime të bugs. Epic së…
Riot Games çaktivizoi Ranked në League pas bugs në Patch 9.14
Dita e parë e patch-it ka qënë e mbushur me bugs nga më të ndryshmit Në atë që mbase ishte dita e parë më e keqe ndonjëherë për një patch në historinë e League of Legends, bugs të shumta vërtet…
Nerf-et e patchi-t të fundit të Anthem ishin mesa duket bugs
Patch note-t zyrtare gjithashtu harruan të përmendnin disa gjëra Një ditë e re, të tjera probleme me Anthem. Patch-i 1.03 i lojës, përveçse hoqi nga loja një bug i cili në fakt e bënte lojën më argëtuese duke i dhënë…
Bugs-at në lojën Apex Legends sa vijnë duke u shtuar
Respawn po i rregullon sa më shprejt të mundet, por do ti hajë pak kohë Apex Legends ka patur lançimin më të mbarë të çdo loje battle royale që kemi parë deri tani. Gjithsesi me miliona njerëz që e kanë…