Bugha tregon se si heq qafe stream-snipers
Pasi fitoi famë internacionale duke fituar Fortnite World Cup të 2019s, Kyle Bugha Giersdorf është tashmë shpesh viktimë e stream snipers. Por fatmirësisht ai ka gjetur një mënyrë për tu marrë me ta. Pasi fillimisht ai thjesht vendosi të mos…
Bugha shpjegon pse nuk do e lërë kurrë Fortnite për një battle royale tjetër
Për sa i përket lojtarëve të Fortnite, është vështirë të mendosh ndonjë që është më i dekoruar se Bugha. Pasi fitoi World Cup 2019 në solos, 16-vjeçari ngjiti shpejt shkallët e famës dhe e ka vërtetuar veten herë pas here…
Bugha tregon fuqinë e aim assist në controller
Fituesi i Fortnite World Cup, Kyle 'Bugha' Giersdorf është i pamposhtur me një maus dhe tastierë, por 16 vjeçari ka vërtetuar se mund të jetë po aq vdekjeprurës në lojë edhe me një controller. Pavarësisht se përdoruesit e controllers janë…
Një glitch me Zipline në Fortnite vret Bugha gjatë FNCS Finals
Kampioni i Fortnite World Cup Solos, Kyle ‘Bugha’ Giersdorf u habit kur u has me një glitch të çuditshëm që përfshinte Zipline-in e lojës, që e vrau atë gjatë FNCS Finals. Bugha, së bashku me shumë lojtarë të njohur pro…
Lista “30 Under 30 Gaming” e Forbes përfshin Bugha dhe EwOk
Forbes ka publikuar listën e personaliteteve të reja me më shumë influencë në gaming Disa personalitete nga bota e streaming dhe esports e kanë gjetur veten në listën e Forbes "30 Under 30" për industrinë e videolojërave. Kjo listë përmban…
Këta janë fituesit e Esports Awards 2019
Ceremonia e Esports Awards solli shumë figura dhe personalitete të njohura të industrisë në tapetin e kuq. Ky event është çdo vit e më i përfolur dhe 2019 nuk përbëri asnjë ndryshim. Sado që në disa momente fansat ishin jo…
Ekipi i Bugha në Fortnite vritet nga 1 lojtar me 11 Floppers
Peshku OP Fortnite Chapter 2 Season One solli peshkimin si një mekanikë e re për t'i ndihmuar lojtarët të gjejnë armë, municione dhe items që të japin jetë më shpejt sesa nëpërmjet chest-eve. Duket se ekipi i Kyle “Bugha” Giersdorf,…
Bugha po kërkon për një skuadër të re në Fortnite Champion Series
Kampioni i Fortnite World Cup Solos, Kyle ‘Bugha’ Giersdorf, ka zbuluar se po kërkon për një skuadër të re që ti bashkohet për Fortnite Champion Series, pavarësisht faktit që pak më parë kishte njoftuar skuadrën e tij të parë me…
Tfue dhe Cloakzy do të ribashkohen për Fortnite Champion Series
Duket se dyshja i ka lënë mosmarrëveshjet mënjanë për të konkuruar së bashku sërish. Streameri i famshëm dhe pro i Fortnite Turner ‘Tfue’ Tenney do të luajë në një skuadër me katër lojtarë, ku përfshihet këtu edhe ish shoku i…
Pesë këshillat që trajneri i Bugha ka për çdo lojtar të Fortnite
Trajneri i Fortnite, që mund t'ju bëjë milionera Ky trajner 19 vjeçar i Fortnite ka ndarë strategjitë e tij të gaming me botën, pasi nxënësi i tij 16 vjeçar, rrëmbeu $3 milion çmim në Fortnite World Cup Finals të mbajtura në…