fbpx
Avengers: Endgame është zyrtarisht filmi numër 1 në botë
Filmi sapo theu rekordin e Avatar në box office. Avengers: Endgame është tani zyrtarisht filmi me fitimet më të mëdha në box office në histori. Me $7 milion fitime të paraportuara në mbarë botën dhe $1.5 milion të marra nga…
Men In Black: International patën një hapje zhgënjyese në box office
Spin-off-i hasi vështirësitë e tij. Raportimet më të reja nga box office kanë dalë dhe ai që pritej të ishte filmi më i madh i fundjavës, Men in Black: International, ja doli në majë, por përgjithësisht ishte pakëz si një…
Avengers: Endgame kalon Avatar në US Box Office
A do mund t'ia kalojë edhe në botë? Avengers: Endgame ka kaluar zyrtarisht në fitime filmin e Avatar. Filmi fantastiko shkencor i James Cameron doli në 2009 dhe le të themi që falë efekteve vizuale të avancuara për kohën arriti…
Detective Pikachu dhe Avengers dominojnë box office
Avengers vazhdon të mbetet në vend të parë. Raportimet e reja dhe të freskëta nga box office kanë ardhur dhe duket se Avengers: Endgame nuk është i vetmi film që ka magjepsur publikun. Detective Pikatchu, me Ryan Reynolds pati një…
Avengers: Endgame ia kalon Titanic me $2.2 miliardë në vetëm 11 ditë
Filmi i 22 i sagës së Marvel vazhdon të thyeje rekorde. Avengers: Endgame është duke e qarë në box office. Pas një fundjave të dytë në vend të parë, filmi arriti shifrën e $2.188 miliardë në mbarë botën në vetëm…
Avengers: Endgame thyen çdo rekord me $1.2 miliardë fitime globale
Në këtë pikë i mbetet vetëm të thyejë atë të Avatar Siç pritej, Avengers: Endgame i Marvel ishte super sukses në box office. Filmi arriti $ 1.2 miliardë fitime globale për vetëm pesë ditë. Deri më tani kjo është shifra…
Shifrat e shitjeve të Hellboy thonë se filmi është një dështim
Me vetëm $12 milion, reboot-i është në telashe. Gjërat nuk duken fare mirë për reboot-in e Hellboy. Lionsgate kishte një pritshmëri modeste mbi fitimet e filmit , por as ato nuk mundi ti arrinte. Ky adaptim i origjinalit të Mike…
Shazam! është një tjetër sukses masiv për DC
Teksa Marvel bëhet gati ti japë fund një dekade serish filmash me Avengers: Endgame, rivalët DC dhe Warner Bros më në fund kanë arritur suksesin e tyre në ekran. Një fundjavë hapëse prej $53 milionë për filmin Shazam! është prova…
Aquaman 2 është konfirmuar dhe do të ketë skenaristin e tij origjinal
Ende nuk dihet nëse do të jetë pjesë e projektit edhe regjizori i filmit të parë Aquaman solli mbi $ 1.1 bilion në box office, duke u bërë automatikisht një nga filmat komercial të vitit. Me një sukses të niveli…
Dragon Ball Super: Broly, të ardhurat e filmit janë mahnitëse
Seritë më komerciale të filmave që kemi parë deri tani. Një sukses masiv ka ndjekur nga pas Dragon Ball Super : Broly, seria e re anime e filmave që vendosin Gokun dhe Vegetën së bashku për të luftuar kundër të plotfuqishmit Broly. Sipas një…