Tag: borderlands

Diamond Key është shpërblimi i ri që do të vijë në Borderlands 3
Director’s Cut DLC i Borderlands 3 do të shfaqë një progression scheme të re, do të përfshijë challenges të rregullta dhe javore, si dhe aftësinë për të fituar Diamond Keys. Rezulton që Diamond Keys të Borderland 3, të disponueshëm vetëm…
Kevin Hart i bashkohet kastit të Borderlands
Kevin Hart do i bashkohet Cate Blanchett në filmin e ardhshëm të Borderlands. Kjo sipas një raportimi nga Hollywood Reporter, që tha se ylli i Jumanji ka firmosur një marrëveshje për të luajtur rolin e ish usharit të Atlas, Rolad.…
Borderlands 3: Ultimate Edition del më 10 Nëntor
Është shpallur Borderlands 3 Ultimate Edition. Gjatë episodit të fundit të The Borderlands Show, zhvilluesi Gearbox konfirmoi një numër ndryshimesh që vijnë në versionin më të mirë të lojës. Ultimate Edition do të përfshijë çdo shtesë të Borderlands 3 deri…
Cate Blanchett konfirmohet për filmin e Borderlands
Më herët gjatë këtij muaji po qarkullonin disa thashetheme që Cate Blanchett ishte në bisedime për tu shfaqur në filmin e Borderlands dhe tani Lionsgate e ka bërë zyrtare. Thashethemi ishte i vërtetë, bisedimet dolën me sukses dhe Cate Blanchett…
Borderlands: The Handsome Collection është falas në Epic Games Store
Keni dy javë kohë për të marrë Borderlands 2 dhe The Pre-Sequel falas. Epic Games Store na ka kënaqur me lojëra falas së fundmi, me dy javët e fundit që na sollën GTA 5 dhe Civilization 6. Këtë javë fati…
Fortnite dhe Borderlands bashkohen në update-in e fundit
Vizitoni Pandora në Rift Zone-in më të ri të Fortnite Rifti më i fundit në Fortnite ka shkëputur një pjesë të Pandora nga Borderlands dhe e ka sjellë në battle royale. Crossover-i që ka ardhur me patch 10.20 ka sjellë…
Filmi i Borderlands do The Rock në rolin e Claptrap
Ka mundësi që në të ardhmen të shohim Dwayne Johnson në filmin e Borderlands si Claptrap. Drejtori krijues Paul Sage e diskutoi këtë preferencë të tij gjatë një interviste të mbajtur ditët e fundit. Një film i Borderlands është për…
Borderlands 3 ka tentuar Bottle Cap Challenge
Trendi më i fundit i internetit këto kohë ka qenë Bottle Cap Challenge. Kemi parë plot njerëz që e kanë bërë, por ky rast vjen si më i veçantë. Kjo pasi sfida bëhet brenda lojës së Borderlands. Videoja u postua…
Arsyeja e vërtetë pas dështimit të Anthem dhe pse nuk duhet ta blini – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Joker i DC vjen me nje trailer 4. Blackout mode behet nje muaj falas në Call of Duty: Black Ops 4 3. Albion Online bëhet free-to-play 2. Borderlands 3 do te…
Detajet me të fundit rreth konsolave te gjeneratës së ardhshme – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Borderlands 3 lançohet këtë muaj 4. Microsoft sjell një update të ri 3. Lojtaret e Apex Legends japin nje ide te shkëlqyer 2. Facebook jashte funksioni per 14 orë 1. Detajet…