PUBG do të ndryshojë muzikën e Lobby-it
PlayerUnknown’s Battlegrounds e ka si tendencë të marrë updates të vazhdueshme për platformat e ndryshme ku ajo ndodhet. Gjithsesi aspekte të tjera si menutë ose sisteme të ngjashme, nuk ndryshojnë edhe aq shpesh. Sipas një njoftimi të bërë të hënën, muzika…
PUBG pati $1 miliard fitime vitin e shkuar, pa përfshirë këtu mobile
Pikërisht në momentin që Apex Legends është në rënie, zhanra e battle royale-it e vërteton veten që vazhdon të qëndrojë në krye dhe këtë arriti ta bëjë pikërisht me PUBG. Kjo e fundit ka mbledhur $920 milion gjatë vitit 2018.…
Edhe Nepal ndalon PUBG. Është një “shpërqëndrim” për fëmijët
PUBG i Tencent nuk po merr dot frymë rehat. Edhe pse loja është shumë e famshme, ajo ka marrë shumë reagime negative, mbi të gjitha në vendet e Azisë juglindore, ku ka pushtuar të gjithë tregun me shpejtësi masive. Janë…
Një version falas i lojës PUBG për PC është shfaqur në Tailandë
Lojtarët e battle royale PUBG në Tailandë nuk do të duhet ta paguajnë më faturën e hyrjes në PlayerUnknown Battlegrounds, pasi një version free to play i lojës është lançuar në një beta. Ky version i lojës paraqet vetëm dy…
Frame rate juaj përcakton sa shpejt mund të qëlloni në Fortnite & PUBG
Të gjithë e dimë që është më mirë të luash lojëra në frame rate të lartë, pasi kështu kemi më të mira dhe më shumë kontroll.  Gjithsesi është zbuluar se frame rate-et e larta në Fortnite dhe PUBG sjellin shumë…
Çdo gjë që duhet të dini mbi update-in e ri të PUBG PC
Update-i është live në test servera dhe shton armë, automjete, ndryshime të motit etj. Një update i ri për PUBG PC është i disponueshëm në këto momente live në test servera. Ai prezanton kontent të ri si edhe rregullime të…
PUBG Mobile mund të bëhet ban si diçka me “më varësi se droga”
Video-games që përballen me pasoja për ndikimet negative që lënë në shoqëri nuk janë ndonjë gjë e re, por këtë herë ishte rradha e PlayerUnknown Battlegrounds që të binte pre e preteksteve të tilla. Jamu dhe Kashmir Students Association në…