Tag: bloomberg

Ubisoft mund të shitet së shpejti
Me blerjet e mëdha që janë bërë së fundmi në industrinë e gaming, një raport nga Bloomberg ka raportuar se blerje të tjera do të vinë së shpejti dhe me shumë mundësi Ubisoft do të jetë objektivi i radhës. Në…
Google tregon se fjala më e kërkuar në Bing është ‘Google’
Në korrik, kompania mëmë e Google, Alphabet u gjobit me 4.3 miliardë euro dhe u godit me një urdhër antitrust nga Bashkimi Evropian. U akuzua se dyshohet se përdorte taktika të ndryshme që synonin të nxirrnin jashtë çdo motor kërkimi…
iPhone 13, iPad Mini 6 dhe më shumë do të vijnë këtë vjeshtë
Jemi në mes të gushtit që do të thotë se lançimi i iPhone 13 pritet të ndodhë së shpejti. Ngjarja e ardhshme e Apple në shtator mund të jetë më e madhja për sa i përket përmirësimeve të produktit për…
Netflix mund të fillojë të sjellë videolojëra
Sipas një raporti nga Bloomberg, Netflix po kërkon të futet në botën videolojërave, megjithëse mbeten mjaft pyetje dhe asgjë nuk është e sigurt në këtë fazë. Kompania ka punësuar ish-ekzekutivin e Electronic Electronic dhe Zynga Mike Verdu për të udhëhequr…
Assassin’s Creed mund të fillojë të duket si Fortnite

Loja e ardhshme në ekskluzivitetin e Assassin’s Creed të Ubisoft do të shpaloset nëpër cilësime të shumta historike dhe do të marrë përditësime të vazhdueshme, sipas një raporti nga Bloomberg.

A mund të lançohet Nintendo Switch 2?!
Pavarësisht prej lançimit të PS5 dhe Xbox Series X, që zotërojnë teknika të fuqishme rendering dhe output grafik 4K, Switch ende po shitet mirë. Sidoqoftë, një model më i fuqishëm mund ta ndihmojë kompaninë të konkurrojë më mirë me konsolat…
Microsoft po përpiqet të blejë disa studio zhvillimi japoneze
Në një raport mbi strategjinë e Microsoft për tregun japonez, Bloomberg shprehet se kompania po përpiqet në mënyrë aktive të negociojë disa blerje, pasi ka biseduar me një numër kompanish. Sipas raportit, "disa zhvillues të lojërave me bazë në Japoni,…