Tag: blizzard entertainment

World of Warcraft zbulon Dragonflight Expansion
Expansion i fundit që World of Warcraft solli ishte Shadowlands që erdhi në nëntor të vitit 2020 dhe që u pëlqye nga lojtarë. Dhe tashmë një expansion i ri i quajtur Dragonflight do të sjellë dragonj në lojë me të…
Presidenti i Blizzard premtoi se nuk do të përfshijë NFT në lojëra
Disa ditë më parë, disa përdorues filluan të shpërndanin nëpërmjet Twitter screenshots dhe informacionin e një sondazhi të klientëve të Activision Blizzard që vlerësoi interesin për një sërë temash të lidhura me lojërat, duke përfshirë NFT. Opsione të tjera përfshinin…
Diablo 2: Resurrected Review
Për ata që nuk janë informuar, Diablo 2 është një action-adventure me elementë RPG, e vendosur në një univers të errët me engjëj, demonë dhe të gjitha llojet e qenieve të liga. Pas publikimit të tij në 2000, ajo ishte…
Blizzard anulon BlizzCon 2022
Pas anulimit të BlizzCon 2021 dhe shpalljes së planeve për një event që do të mbahej në fillim të vitit 2022, Blizzard Entertainment njoftoi këtë javë se nuk do ta mbajë as atë event. Është vënë një "pauzë në planifikimin…
Hearthstone do të sjellë një meta shake-up javën e ardhshme

Meta aktuale e Hearthstone, siç e dini, mund të mos qëndrojë për shumë kohë. Një nga dizenjuesit e lojës me letra shkoi në Twitter për të zbuluar se disa nga dekët më të mira të Hearthstone po goditen me disa…

Blizzard po zhvillon një lojë multiplayer të paparalajmëruar AAA me “botë epike, të paharrueshme”

Blizzard po punon për një lojë “të paparalajmëruar AAA multiplayer” për PC dhe konsola, sipas një grupi të ri të listave të punëve. Gjuha në aplikacione tregon për një lojë first-person shooting, grafikë të gjeneratës së re dhe një stil…

Zbulohet data e lançimit të Hearthstone: Forged in the Barrens
Zgjerimi tjetër i madh i Hearthstone pritet të nisë në fund të muajit dhe Blizzard po ndjek strategjinë e zakonshme për promovimin e tij. Data e lëshimit të Hearthstone: Forged in the Barrens do të paraprihet nga një seri stream-esh…
WoW Shadowlands ja kalon Diablo 3 dhe bëhet loja me shitjet më të shpejta në PC
Duket se World of Warcraft: Shadowlands është bërë shumë e famshme së fundmi. Blizzard Entertainment ka njoftuar se expansioni masiv është tashmë "loja me shitjet më të shpejta në PC e të gjitha kohërave". Kjo nënkupton se ka thyer rekordin…
Overwatch 2 konfirmoi lançimin në 2020 në një status në Twitter
Data e lëshimit të Overwatch 2 mund të jetë konfirmuar për vitin 2020 nga një status zyrtar në Twitter-in e PlayStation. Blizzard Entertainment njoftoi Overwatch 2 në BlizzCon 2019, duke konfirmuar lojën për PC dhe konsolë, por nuk kishte thënë…
Blizzard Entertainment anullon 50% të lojërave që zhvillon
Zhvilluesi Blizzard Entertainment ka anulluar 50% të lojërave që ka patur në zhvillim dhe ish shefi i Blizzard, Mike Morhaime, më në fund na ka shpjeguar pse. Për ata që nuk e dinë, Blizzard ka lançuar vetëm dy lojëra të…