Tag: blink

BLINK i rikthehet fitoreve në ESEA Premier Season 37
Para pak kohësh, ekipi shqiptar i CS:GO, BLINK, u ftua të merrte pjesë në ESEA Premier Season 37 Europe. Gjatë këtij eventi, BLINK u përball me ekipe të forta duke pësuar disa humbje të njëpasnjëshme por së fundmi ky ekip…
BLINK bëhet pjesë e Season 37 të ESEA League
ESEA League është një ndër ligat më të mëdha esports për CS:GO në botë e cila zhvillon liga të ndryshme. Një ndër to është ESEA PREMIER ku momentalish po zhvillohet Season 37 Europe dhe ku gjithashtu kemi të ftuar një…
Cilët janë lojtarët me rank më të mirë në CSGO në Shqipëri dhe Kosovë?
CS:GO është një ndër lojërat më popullore në botë e cila gjithashtu është shumë popullore në Shqipëri dhe në Kosovë. Por e keni pyetur ndonjëherë veten se cilët janë lojtarët të cilët kanë rank më të lartë në Shqipëri dhe…
BLINK shpallet fituesi i Gjirafa50 Masters League
BLINK është një ndër ekipet më të famshme shqiptare e cila ka fituar famë nëpërmjet pjesëmarrjes në tournamente të ndryshme në FaceIT, Telekom Legends dhe ESEA. Së fundmi ekipi i BLINK ka arritur që të shpallet fitues i tournamentit Gjirafa50…
Çfarë ndodhi gjatë Gjirafa50 Masters League Finals?
Sezoni i parë i Gjirafa50 Masters League u mbyll me një finale tepër të bukur midis katër ekipeve më të mira të Gjirafa50 Masters League. Por çfarë ndodhi gjatë kësaj finale të madhe dhe cili ishte ekipi fitues? Katër ekipet…
Team BLINK sjell ndryshime në roster dhe uniformë
juanflatrooo dhe sinnopsyy bëhen pjesë e Team BLINK në CSGO Team BLINK është momentalisht një ndër skuadrat më të famshme në Shqipëri dhe Kosovë në aspektin esports të CS:GO. BLINK është gjithashtu pjesë e tournamentit të Gjirafa50 Masters League ku…
Blink, ekipi i parë shqiptar që arrin në ESEA Advanced League
Ekipi Blink momentalisht po konkurron në Main Division Playoff Season 34 Ekipi shqiptar Blink, i përbërë nga Atif "gejmzilla" Mustafa, Sener "SENER1" Mahmuti, Genc "gxx-" Kolgeci, Jon "b0r1" Nuredini dhe Ernest "Xhoci", kanë arritur të kualifikohen ditën e djeshme në…
Nëse nuk keni një gaming PC gjatë kësaj kohe, kjo është zgjidhja
Blink tashmë sjell eksperiencën e një gaming center në komoditetin e shtëpisë suaj Pandemia e COVID-19 ka detyruar shumë gamers që të mbyllen në shtëpi. Edhe pse kjo duhet të jetë një periudhë mjaft e mirë pasi kanë shumë kohë…
Blink for PUBG Tournament presented by GameON Albania
Tournamenti do të zhvillohet në Tiranë në sallat e Blink Prime në datat 25 dhe 26 Maj 2019. Prize Pool është 2000 EUROdhe do të ofrohet nga organizatorët (BLINK). Ekipi i GameON Albania do të jetë prezent me komentimin, prezantimin dhe me shumë surpriza. Tournameti do transmetohet LIVE në…