Tag: black ops

350K llogari të Call of Duty të bëra banned për emra racistë ose sjellje toksike
Më shumë se 350,000 llogari të Call of Duty janë bërë banned për "emra racistë ose sjellje toksike" në Call of Duty: Warzone, Black Ops, Cold War, Modern Warfare dhe Call of Duty: Mobile, sipas një postimi nga zhvilluesit e…
Call of Duty: Modern Warfare rikthen “fshehurazi” një hartë të preferuar nga fansat
Call of Duty: Modern Warfare është përditësuar me tre harta të reja, duke përfshirë një “throwback” nga loja origjinale dhe aq popullore Call of Duty Modern Warfare e vitit 2007. Por ky lajm nuk është publikuar në asnjë rrjet social…
Si të ulni madhësinë e Call of Duty Warzone
Warzone tashmë është një prej lojërave më popullore battle royale por e cila ka një problem që shumë lojtarë të kësaj loje e urrejnë. Por kjo mënyrë do t’iu ndihmojë që ta zgjidhni këtë problem. Fansat e Call of Duty…
Call of Duty: Black Ops – Cold War do të jetë falas për disa ditë
Black Ops – Cold War do të mund të luhet falas nga të gjithë Me rastin e fundvitit Activision ka vendosur që Call of Duty: Black Ops – Cold War të jetë falas për të gjitha fansat e lojës dhe…
Si të keni akses në beta-n e Call of Duty Black Ops: Cold War
Loja tjetër e Treyarch në Call of Duty po afrohet shpejt por para se të arrijmë në datën e lëshimit të 13 Nëntorit, ju do të keni mundësi të luani herët Në kohën e shkrimit, ekzistojnë dy mënyra për të…
Bëhen leak tre lojërat e ardhshme të serisë Call of Duty
Një lojë free-to-play, një Black Ops i ri dhe një remaster Me shumë mundësi, sapo janë bërë leak të gjitha lojërat e dy-tre viteve të ardhshme të serisë Call of Duty. Në një postim në Twitter më herët, leaker-i i…
Call of Duty 2020 do të jetë Black Ops, por ka probleme në zhvillim
Call of Duty i ardhshëm po zhvillohet nga Treyarch Call of Duty i 2020 do të jetë Black Ops dhe po zhvillohet nga Treyarch, pasi Sledgehammer Games u hoq pjesërisht nga detyra. Duket se loja gjithashtu po has probleme me…
Call of Duty mobile publikohet në një beta për disa vende
Kjo beta do të jetë e hapur vetëm për një periudhë të shkurtër kohore. Prej kohësh të gjithë kemi pyetur veten nëse do të dëgjonim ndonjë lajm rreth Call of Duty Mobile dhe duket se më në fund ajo ditë…
Call of Duty: Black Ops 4 risjell një hartë origjinale të Black Ops
MVP e Black Ops-it të çojnë kokat Si duket Treyarch ka ndërmend të rikthejë një nga hartat origjinale të Call of Duty: Black Ops, në Black Ops 4. Në një postim që tregon një video të shkurtër që parashtron kontentin…
Njoftohet Call of Duty : Mobile për Android dhe iOS
Eksperincat e lojërave Call of Duty në telefonat tuaj. Activision dhe Tencent do të sjellin Call of Duty në telefona me Call of Duty: Mobile, një lojë falas e cila do të bazohet në seritë e Black Ops dhe Modern…