Tag: black ops 4

Një hartë e Black Ops 4 mund të vijë në CoD: Mobile Season 13
Call of Duty: Mobile Season 13 është afër dhe një pamje e hershme sugjeron që një hartë klasike, tërheqëse për fansat, e Black Ops po vjen në lojë Një imazh teaser i shpërndarë nga llogaria zyrtare e Call of Duty:…
Apokalipsi i zombive ka ardhur në Call of Duty: Black Ops 4
Si duket pjesa e të vdekurve që levizin në Call of Duty: Black Ops 4 u mërzit duke qëndruar në Zombies mode dhe është shpërndarë tani në të gjithë pjesën tjetër të lojës, duke filluar një apokalips zombish. Operation Apocalypse…
Është njoftuar harta e ardhshme Zombies e Call of Duty: Black Ops 4
Emri i saj është ende i panjoftuar gjithsesi. Fansat e Call of Duty tashmë e dinë se kur mund të shohin hartën e ardhshme të Zombies të vijë në lojë. Kjo do të jetë data 9 korrik. Harta fillimisht do…
Call of Duty: Black Ops 4 është gati për verën me update-in e ri
Update-i më i ri i Call of Duty: Black Ops 4 është tashmë i disponueshëm për PlayStation 4. Black Ops 4 update 1.18 është live dhe mund të shkarkohet dhe ndryshe nga ç'mund të presin fansat e Call of Duty,…
Call of Duty: Black Ops 4 vjen me një mode të ri multiplayer këtë javë
Treyarch më në fund na ka informuar se çfarë mund të presin lojtarët e Call of Duty: Black Ops 4 në PS4, Xbox One dhe PC këtë javë. Duke filluar që sot, me 14 maj, një mode i ri do…
Sezoni i ri i Call of Duty: Black Ops 4 shton një Specialist shpatash
Do të kemi edhe ndryshime të mëdha në Blackout. Treyarch dhe Activision janë të vendosura për ta mbajtur Black Ops 4 në gjendjen e tij më të mirë. Në 30 prill erdhi një sezon i ri për lojën dhe bashkë…
Call of Duty: Black Ops 4 risjell një hartë origjinale të Black Ops
MVP e Black Ops-it të çojnë kokat Si duket Treyarch ka ndërmend të rikthejë një nga hartat origjinale të Call of Duty: Black Ops, në Black Ops 4. Në një postim që tregon një video të shkurtër që parashtron kontentin…
Një glitch në Call of Duty: Black Ops 4 po i lë lojtarët të fitojnë pa bërë asgjë
Fatkeqësisht kohët e fundit glitch-et janë shtuar shumë, jo vetëm në Call of Duty si duket, por në shumë lojëra në fakt. Teksa update-et zakonisht kanë qëllim të rregullojnë të tilla probleme, ndojëherë ato krijojnë të reja. Pak a shumë…
Update-i i Call of Duty: Black Ops 4 versioni 1.16 është live sot
Patchnotes janë ende të padisponueshme. Një tjetër update i madh për Call of Duty: Black Ops 4 është tani live në Play Station 4. Update-i i Black Ops 4 versioni 1.16 është i disponueshëm për tu shkarkuar. Është një file…
Call of Duty është seria më e shitur në konsola për 10 vitet e fundit
NPD Group ka njoftuar se Call of Duty ka qenë loja më e shitur për konsola për vitin 2018 në SHBA, duke shënuar kështu vitin e dhjetë rradhazi që ajo e mban këtë titull. Me rast të saj, Activision postoi…