‘Doom Eternal: The Ancient Gods’ ka dalë tani; përmban harta dhe skins të reja
Paketa e parë DLC për Doom Eternal, The Ancient Gods Part One, është lançuar dhe Bethesda ka detajuar se çfarë mund të presin lojtarët nga expansion-i i ri. Në një postim në faqen zyrtare të Bethesda, zhvilluesi renditi një numër…
Kreu i Xbox konfirmon se Microsoft nuk ka pse t’i sjelli lojërat e Bethesda në PS5
Kreu i Xbox, Phil Spencer ka sqaruar pak pozitat ku qëndron Microsoft në raport me lojërat që zhvillohen nga Bethesda, kompania që së fundmi është blerë nga Microsoft. Ideja është nëse këto lojëra do të lançohen në PS5 apo jo.…
Themeluesi i Bethesda diskuton shitjen tek Microsoft dhe të ardhmen e lojërave
"Unë ende nuk kam takuar një ekzekutiv i cili nuk dëshiron të përshpejtojë shitjen e një produkti potencial." Në një intervistë me Inverse, themeluesi i Bethesda, Chrisopher Weaver, i cili nuk punon më në industrinë e lojërave dhe e përshkruan…
Doom Eternal do të vijë në Xbox Game Pass për PC
Microsoft ka në plan të sjellë Doom Eternal në Xbox Game Pass për PC gjatë këtij fundviti Pas blerjes së ZeniMax Media e cila përfshin shumë kompani të njohura në botën e gaming si Bethesda dhe id Software, Microsoft ka…
Microsoft blen për 7.5 miliardë dollarë kompaninë mëmë të Bethesda, ZeniMax Media
"Lojërat e Bethesda-s kanë pasur gjithmonë një vend të veçantë në Xbox dhe në zemrat e miliona lojtarëve në të gjithë botën", thotë shefi i Xbox, Phil Spencer. "Ekipet tona kanë një histori të ngushtë dhe historike duke punuar së…
Trailer i ri na tregon më shumë rreth Deathloop
Deathloop, një lojë ndryshe nga të tjerat ku do t’iu duhet të memorizoni gjithçka Deathloop është loja më e re që do të vij nga publikuesi Bethesda dhe kompania zhvilluese Arkane Studios. Trailer i ri u zbulua gjatë eventit të…
Një mod i ri sjell Dragon Ball në Skyrim
Mod i radhës në Skyrim do t’iu transformoj në një Super Saiyan Skyrim mund ta quajmë si një prej lojërave të cilat kanë më shumë mods të krijuar nga lojtarët sesa çdo lojë tjetër. Kësaj radhe ka ardhur një mod…
Quake 2 është falas aktualisht në launcher-in e Bethesda-s
Keni 54 orë të mbetura për ta marrë atë Në vijim të një dhurimi të kohëve të fundit të Quake origjinal, Quake 2 është falas përmes Bethesda launcher. Ju keni 54 orë të mbetura, për ta marrë atë. Bethesda njoftoi…
Deathloop dhe Ghostwire: Tokyo njoftohen nga Bethesda
Të dyja këto lojëra do të lançohen si ekskluzive për PlayStation 5 Deathloop vjen në "konsola ekskluzivisht për PlayStation 5 këtë fundvit", siç shpjegon Bethesda në PlayStation Blog. Ajo "gjithashtu do të dalë në PC në të njëjtën kohë". Një…
Luani Fallout 76 falas këtë fundjavë
Shijoni Fallout 76 përgjatë datave 14-18 maj. Ka patur ndryshime të mëdha në Fallout 76 së fundmi, që nga expansioni i Wastelanders e deri në ardhjen e saj në Steam. Bethesda tashmë është duke ju inkurajuar që të kontrolloni të…