fbpx

Tag: battle royale

Këto janë lojërat falas të Steam që mund të luani momentalisht
Lojërat më të mira falas në Steam, nga loja MMORPG si Rift, titulli i njohur MOBA, Dota 2, te loja BR Apex Legends, këtu janë lojërat që mund të provoni falas për PC. Dota 2 Dota 2 është një nga…
Warzone do të sjellë Rambo si një operator në lojë
Duket sikur Call Of Duty: Warzone së shpejti mund të përfitojë plotësisht nga harta e saj e re me temën të viteve 1980 duke prezantuar një nga ikonat më të mëdha të filmit aksion të asaj epoke. Sipas një leaks…
Apex Legends vazhdon të thyejë rekorde në Steam
Apex Legends po kalon një javë të madhe. Me fillimin e Sezonit 9, një legjendë e re dhe një mënyrë e re 3v3 Arenas, shumë lojtarë u përpoqën të merrnin, saqë serverat nuk mund të trajtonin sforcimin e tepërt. Ndërsa…
Konfirmohet data e lançimit të Apex Legends: Legacy
Koha e lançimit të sezonit 9 të Apex Legends është afër, dhe edhe nëse Respawn ka dhënë konventën e vjetër të numërimit, duket se studioja po qëndron në hapjen e zakonshme të lançimit. Zhvilluesit kanë konfirmuar saktësisht kur përditësimi i…
Dr Disrespect vendos të fshijë Warzone prapë, ia vë fajin Season 3
Herschel "Dr Disrespect" Beahm ka qenë ‘on and off’, në lojën Call of Duty: Warzone. Situata e tij e ‘love-hate' me Warzone ka qenë një burim i vazhdueshëm argëtimi për një komunitet streaming që nuk u befasuan kur panë Dr…
Eventi i CoD: Mobile Season 3 “Warrior’s Path” ka filluar
Eventi i pritur i Call of Duty Mobile për sezonin e tretë ka filluar. "Warrior’s Path" bën që lojtarët të zgjedhin një fraksion dhe të pushtojnë territore për të fituar shumë shpërblime emocionuese. Kur hapni faqen e kësaj ngjarjeje në…
Loja e re falas, Scavengers, hyn në early access këtë javë
Shooer-i i ardhshëm PvPvE, Scavengers, është gati të dalë këtë javë. Kjo battle royale ka një skuadrprej tre lojëtarsh të cilët bien një djerrinë të ngrirë. Ata duhet të përpiqen për të shpëtuar nga një anije pa u vrarë nga…
Konfirmohet harta e re, “Breeze”, në Valorant
Episode 2 Akti 2 po përfundon së shpejti dhe zhvilluesi i saj ka hedhur më shumë detaje rreth asaj që vjen në aktin e ri. Çdo Akt Valorant zgjat për rreth dy muaj, Kjo i jep lojtarëve kohë të mjaftueshme…
Trailer i Apex: Legacy jep pamjen e parë të aftësive të Valkyrie dhe sneak peek të Bocek Bow
Lojtarët e Apex Legends së shpejti do të jenë në gjendje të eksplorojnë qiellin me legjendën e ardhshme, Valkyrie. Por Respawn dha një vështrim të disa prej përmbajtjeve në sezonin e ardhshëm. Le ti shqyrtojmë. Respawn zbuloi trailer-in e lançimit…
Si të shkarkoni versionin e fundit të Free Fire Max
Garena ka zhvilluar një version të përmirësuar të produktit të saj të popullarizuar, Free Fire, për t'u dhënë përdoruesve një përvojë premium Battle Royale. Versioni i përmirësuar rrit përvojën duke ofruar efekte vizuale shtesë, animacione më të mira, mundësi zanore…