Tag: battle.net

Njoftohet data e lançimit të Overwatch 2 beta
Blizzard zhvilloi një stream kushtuar lojës së saj të ardhshme FPS, dhe megjithëse ishte mjaft i thjeshtë në detaje konkrete, të paktën na dha datën e lançimit të Overwatch 2 beta. Raundi i parë i pjesëmarrësve beta do të mund…
Activision pranon se Call Of Duty po has probleme
Fansat e Call Of Duty kanë mbetur të zemëruar me gjendjen e lojërave të shumta në ekskluzivitet gjatë muajit të kaluar apo më shumë. Call Of Duty: Modern Warfare, Call Of Duty: Warzone dhe Call Of Duty: Vanguard janë përballur…
Kombinimet më të mira për secilin class në Diablo 2 | GUIDE
Ka shtatë klasa që mund të luhen në Diablo 2: Resurrected dhe ofron stile fleksibël të lojës. Ndërsa rriteni, duhet të zgjidhni aftësitë. Në varësi të talenteve që zgjidhni, mund të keni përvoja krejtësisht të ndryshme me secilën klasë. Ky…
World of Warcraft: The Burning Crusade Classic mund të lançohet më 1 Qershor
World of Warcraft: The Burning Crusade Classic në Outland munud të lançohet më 1 Qershor, sipas disa leaks të zbuluara të Battle.net të shfaqura këtë javë. Duke dalë në Reddit dhe vëzhguar nga Wowhead, një numër lojtarësh thuhet se u…
Warcraft 3: Reforged do të vijë në janar të 2020
Loja nuk do të vijë në 2019 siç pritej, por ende afër Warcraft 3: Reforged, e zbuluar në BlizzCon 2018, është një remaster i plotë i lojës RTS të Blizzard Warcraft 3, e ndërtuar nga fillimi me arte dhe animime të…
Destiny 2 do të bëhet falas dhe do të quhet Destiny 2: New Light
Loja gjithashtu do të kalojë në Steam. Duke se Engadget e ka zbuluar para kohe surprizën që Activision kishte për të na dhënë mbi Destiny 2. Sado që publisher-i do të mbajë një stream posaçërisht për këtë, ishte Engadget ai…
Overwatch sjell hartën e re të bazuar në qytetin europian
Hartat e Overwatch tashmë përfshinë vende si parqe argëtimi apo stacionet hapësinore. Por tani, lojtarët do të kenë akses në një qytet të ri: Parisin. Qyteti i dashurisë, do të jetë harta e ardhshme e Overwatch Assault. Harta u mundëson…
World Of Warcraft: Classic Demo fillon në “The Barrens, Westfall”
Blizzard ka vendosur më në fund se vanilla World of Warcraft do të jetë e mundur të luhet në flash në pak më shumë se një javë. Dhe nëse po pyesni veten se çfarë të prisni, ja çfarë duhet të…
Destiny 2 mund te blihet me gold-in e World of Warcraft
Versioni i Destiny 2 për PC, mund të blihet me gold-in e World of Warcraft. Lajmi vjen pas njoftimit se Destiny 2 për PC do të përdorë aplikacionin e Blizzard në vend të platformës së lojërave kompjuterike Valve, Steam. Blizzard…