Tag: bafta awards

Returnal u zgjodh loja më e mirë në BAFTA Awards 2022
Në vitin 2020 Hades mori nominimet dhe çmimet e lojës së vitit nga ceremonitë e çmimeve të profilit të lartë të lojërave. Në vitin 2021, shfaqjet e festimeve të lojërave të tilla si "The Game Awards" kishin rivalë si "Returnal"…
God of War fiton çmimin “Loja më e mirë” në BAFTA Game Awards 2019
Return of the Obra Dinn dhe Nintendo Labo gjithashtu fitojnë dy çmime Fituesit e British Academy Game Awards 2019 janë shpallur dhe God of War arriti të fitojë si loja, muzika, historia më e mirë dhe më shumë. Eventi i…