Telefoni Asus ROG 3 vjen me 16 GB RAM dhe ekran 144Hz
Chip-i i parë për telefona që kap 3.09GHz Asus ka zbuluar telefonin e saj të ri gaming dhe është një "bishë" kur bëhet fjalë për specs. Telefoni Asus ROG 3 ka një ekran OLED HDR 6.59 inç me refresh rate…
ASUS do të njoftojë telefonin Rog 3 më vonë gjatë këtij muaji
ASUS ka konfirmuar se telefoni i tij i ri për gaming do të zbulohet në pak javë. ASUS Rog 3 po konkuron si telefoni më i mirë për gaming në treg, ku mund të luhen më së miri lojërat mobile.…
Nvidia zbulon monitorin e parë 360Hz G-Sync
Monitori i parë 360Hz u zbulua gjatë CES Nvidia zbuloi ditën e djeshme monitorin më të shpejtë në botë për gaming dhe esports, ASUS ROG Swift 360Hz. Ky monitor ka një madhësi prej 24.5 inch dhe suporton një rezolucion prej 1080p…
Nvidia dhe Asus krijojnë laptopin më të mirë dhe inovativ deri më sot
Laptopi do të ketë një Nvidia Quatro RTX 6000 24GB dhe do të kushtojë rreth $4000 Laptopi më i shpejtë në botë u zbulua në IFA në Berlin: një workstation Asus i cili ka brenda tij një Nvidia Quatro RTX…