Tag: astralis

Lojtarët që kanë fitimet më të larta në CS:GO
CS:GO është një ndër lojërat e esports të cilat kanë fitimet më të mëdha dhe kjo do të thotë që edhe lojtarët profesionistë të kësaj loje kanë fitime të larta. Këta janë lojtarët e CS:GO të cilët kanë fitimet më…
Astralis shton zyrtarisht JuGi në ekipin e CS:GO
Ekipi danez dëshiron të ketë dy lojtarë në çdo pozicion Astralis konfirmoi se ka firmosur me Jakob "JuGi" Hansen, lojtarin e tyre të shtatë në ekipin e CS:GO. Ky njoftim erdhi pas një raporti nga një faqe lajmesh daneze. Astralis…
Astralis fitojnë ECS Season 8, por nuk ngritën asnjë trofe
Trofeu kishte ngelur në doganë... Mbretërit e Counter-Strike arritën të mposhtin Team Liquid në finalen e ECS Season 8 ditën e djeshme, por kur dolën në skenë për të festuar, Astralis nuk mund të ngrinte asnjë trofe, pasi ai kishte…
Astralis mposhtin 100 Thieves dhe fitojnë në IEM Beijing
Astralis patën një performancë perfekte në Kinë Pas një fitoreje të vështirë 16-14 në Vertigo, Astralis mposhtën 100 Thieves në Nuke (16-5) dhe Train (16-3) për t'u shpallur kampionë të IEM Beijing në CS:GO. Danezët ishin të pamposhtur gjatë këtij…
Evil Geniuses mposhtin Astralis dhe fitojnë ESL One New York 2019
Debutimi i EG nuk mund të shkonte më mirë Evil Geniuses u riktyhen në Counter-Strike: Global Offensive në mënyrën më të mirë të mundshme duke fituar ESL One New York 2019 ditën e djeshme. Peter “stanislaw” Jarguz, Cvetelin “CeRq” Dimitrov,…
Astralis shkruajnë historinë duke fituar StarLadder Berlin Major
Ky Major kishte padyshim shumë surpriza StarLadder Berlin Major 2019 tashmë është mbyllur me Astralis që kanë arritur titullin me një performancë dominante ndaj AVANGAR, duke vendosur gjithashtu dhe një rekord. Astralis janë sërish në krye dhe gjithashtu janë futur…
Astralis është skuadra e parë që ia del të fitojë Intel Grand Slam
Një skuadër Daneze e CS:GO e quajtur Astralis po garonte për Intel Grand Slam, pasi kishte mundur klubin gjerman Mouseports në playoff-in e ESL Pro League Season 8. Kjo iu solli atyre trofeun madhor të katërt dhe një bonus prej…