Drejtori artistik i Assassin’s Creed Valhalla konfirmon një vend të lojës
Instalimi i ardhshëm i serisë së Assassin's Creed është vetëm pak javë larg. Shumë njerëz mezi po presin që të eksplorojnë periudhën Vikinge që Valhalla ka për të ofruar. Loja fokusohet te Eivor, personazhi kryesor, në tentativë për të pushtuar…
Shihni trailerin e fundit të Assassin’s Creed Valhalla
Deri tani duket shumë mirë Assassin's Creed Valhalla premton të jetë një video shumë serioze, nëse traileri i mësipërm është ndonjë gjë për të treguar. Janë dy minuta të skenave të lojës: nga shtëpia e tyre, Vikingët komplotojnë pushtimin e…
Ubisoft pushon nga puna ish drejtorin krijues të Assassin’s Creed Valhalla
Asharaf Ismail, ish drejtori krijues i Assassin's Creed Valhalla', është pushuar nga Ubisoft, pas disa investigimeve të bëra nga një kompani e jashtme. Në qershor, Ismail u step nga posti i drejtorit krijues pasi u akuzua se ishte përfshirë në…
Assassin’s Creed Valhalla ka sulme të stilit Mortal Kombat
Me gjithë trupat e njëpasnjëshëm të vdekur, Assassin's Creed nuk është njohur zakonisht si një lojë e rëndë, por kjo do të ndryshojë me Assassin's Creed Valhalla. Ne kemi parë tashmë mjaft nga Eivor që ka vrarë plot në rrugën…
Assassin’s Creed Valhalla ju lejon të ndryshoni gjininë e Eivor kur të doni
Është e njëjta histori pa marrë parasysh se me kë luani, por zgjedhja do të ketë një ndikim të konsiderueshëm në lojë Ashtu si Odyssey, Assassin's Creed Valhalla do t'ju lejojë të lundroni rreth botës së saj të hapur, si…
Gjithçka ndodhi ditën e djeshme në Ubisoft Forward
Pavarësisht vështirësive të ndryshme që Ubisoft ka hasur, përsëri kjo kompani na surprizon si çdo herë. Pavarësisht se COVID-19 ka shtyrë ose anulluar shumë evente të botës së gaming, Ubisoft nuk është ndikuar shumë nga kjo gjë. Mbrëmjen e djeshme…
Ky leak zbulon një betejë mitologjike të Assassin’s Creed Valhalla
Përpara shfaqes që Ubisoft do të mbante për të zëvendësuar mungesën e E3 këtë fundjavë, pamjet e gameplay-it të Assassin's Creed Valhalla janë bërë leak. Pas gameplay-it 30 minuta të zbuluar këtë javë, dikush ka gjetur shtatë minuta gameplay të…
30 minuta gameplay e Assassin’s Creed Valhalla është bërë leak
Pamjet e shfaqura të lojës së ardhshme janë shfaqur në disa vende të ndryshme në internet gjatë ditës së kaluar, dhe shumë kopje tashmë janë hequr, megjithëse mund të shihen ende përmes këtij postimi të Reddit në kohën e shkrimit.…
Assassin’s Creed Valhalla do të ketë një karakter të njohur në një prej misioneve
Edhe kur Assassin's Creed u përfol vetëm për paraqitjen e Vikingëve dhe një ambient nordik, fansat kishin listën e tyre të dëshirave të figurave historike dhe skenave që ata shpresonin se loja do të sillte. Nga Battle of Reading deri…
Përfaqësuesit e Xbox dhe Assassin’s Creed Valhalla kanë kërkuar ndjesë për atë “gameplay”-in
Në eventin e mbajtur nga Xbox përpara disa ditësh, na u premtuar një pamje e parë e gameplay-it të Assassin’s Creed Valhalla. Problemi ishte që ajo çfarë u tregua gjatë këtij eventi zor se mund të quhej gameplay, pasi lojtarët…