Facebook lejon creators të vendosin efektet e tyre AR në Messenger & Portal
Facebook u jep creators efekte AR të shtuar më shumë vende për të ndarë punën e tyre. Kompania njoftoi, si pjesë e eventit të saj Facebook Connect dje, se do të zgjerojë aksesin e krijuesve të palëve të treta si…
3 AR-ët më të mira në Call of Duty: Mobile
COD: Mobile ka një arsenal të gjerë armësh që mund të përdoren në mënyra të ndryshme në lojë. Këto armë janë të ndara në disa kategori si SMG, AR, LMG, DMR etj. Ashtu si shumë lojëra të tjera, COD Mobile…
1000 inxhinierë të Apple po punojnë për një AR/VR headset
Ky headset do të vijë në 2022 Ka kohë që diskutohet se Apple do të sjellë një headset VR/AR, por duket se ajo pritet të vijë në 2022, sipas një raporti që ka si burim njerëz brenda kompanisë. Pajisja e…
Minecraft Earth do të lançohet këtë tetor
Regjistrimet për Early Access kanë filluar Minecon 2019 tashmë ka filluar dhe zhvilluesi Mojang ka disa lajme fantastike për fansat e Minecraft. Minecraft Earth, loja Alternate Reality për mobile do të lançohet së shpejti në të gjithë botën. Është zbuluar…
Harry Potter: Wizards Unite është i disponueshëm për tu shkarkuar
Për ne këtu në Shqipëri do të jetë pak e vështirë gjithsesi. Harry Potter: Wizards Unite është loja e re AR nga zhvilluesit e Pokemon Go. Loja tani është publikuar për Amerikën e Veriut dhe për të gjithë ju që…
Këto janë pamjet e para të gameplay-it të Minecraft Earth
Gjatë muajit maj, si pjesë e festimeve të Microsoft për 10 vjetorin e Minecraft, Mojang zbuloi Minecraft Earth, një lojë mobile AR e versionit ikonik në Minecraft. Mbrëmë, zhvilluesi tregoi lojën për publikun, duke na dhënë pamjet e para të…
Minecraft Earth është loja e re AR e ngjashme me Pokemon-Go për mobile
Sot, për 10 vjetorin e Minecraft, Microsoft zbuloi projektin sekret Minecraft: Earth. Është loja e re Augmented Reality për Mobile që Microsoft kishte bërë tease para disa ditësh. Pra mendoni Pokemon Go vetëm se në botën Minecraft. Microsoft thotë se…
Microsoft do të sjellë një lojë të re Minecraft Augmented Reality
17 maji po afron. Microsoft postoi diçka vërtet interesante në Twitter sot. Një lojë Minecraft e cila do të zbulohet në 17 të këtij muaji në Minecraft.net. Momentalisht detajet janë të pakëta, por së bashku me njoftimin erdhi edhe një…