Tag: apple watch

iOS 16 do të sjellë përmirësime të rëndësishme në iPhone
Lançimi tjetër i madh i sistemit operativ iOS të Apple mund të përfshijë "përmirësime të rëndësishme", sipas Mark Gurman. Në njoftimin e tij të fundit të Power On, Gurman thotë se ai parashikon që iOS 16 të përfshijë një përditësim…
Apple lëshon 2 update të reja për pajisjet iOS dhe watchOS
Kompania prestigjoze u rekomandon përdoruesve të shkarkojnë sa më shpejt iOS 14.4.2 dhe watchOS 7.3.3. Po ashtu si iOS 14.4.1 dhe macOS 11.2.3, të lëshuara para tyre, ato rregullojnë një problem në sigurinë e pajisjeve. Në një faqe suporti të…
Si të shihni eventin Apple Time Flies për lajmet e iPhone 12, iOS 14 e më shumë
Eventi virtual i Apple ‘Time Flies’ e 15 Shtatorit është shumë afër, me disa njoftime të mëdha që priten. Këtu është gjithçka që duhet të dini Apple u informua për njoftimin e gamës së shumë pritur të iPhone 12 gjatë…