Tag: app store

Gjyqi mes Epic dhe Apple ka përfunduar
Gjyqi Epic Games vs Apple u mbyll dje pas 16 ditësh dëshmie. Sidoqoftë, mbetet punë për të bërë. Sipas gjyqtarit, vendimi mund të shkojë deri në gusht, dhe një ekspert ligjor pranoi që këto afate janë mjaft të zakonshme në…
Beteja e Apple me Fortnite mund të ndryshojë iPhone
Epic Games transformoi industrinë e video lojërave me Fortnite.Tani dëshiron të ndryshojë edhe iPhone të Apple. Të hënën, të dy kompanitë do të përballen në gjyq. Që nga viti 2008, Apple ka krijuar një lloj lidhje të pazgjidhshme midis iPhone-ve…
Mario Kart Tour arrin 200 milion shkarkime dhe 200 milion dollarë të ardhura
Mario Kart Tour nga Nintendo ka tejkaluar 200 milion dollarë në shpenzimet e lojtarëve dhe 200 milion shkarkime, duke ruajtur pozicionin e saj që nga fillimi si një nga lojërat më të mëdha të garave mobile në të gjithë botën,…
Si të shkarkoni lojëra me makina në mobile ose PC
Një ndër zhanrat më të preferuar për gamers shqiptarë është e sigurt që është racing ose siç e quajmë në përditshmërinë tonë, lojra me makina. Prandaj ne po iu sjellim mënyra se si ju të shkarkoni lojra me makina në…
Beteja e Epic Games kundër Apple vazhdon
Blighty është fushëbeteja e radhës Përleshja ligjore e Epic Games me Apple dhe Google, e cila filloi në Gusht 2020, tani ka arritur në Mbretërinë e Bashkuar. Epic ka paraqitur një kërkesë pranë Tribunalit të Apelit të Konkurrencës kundër të…
Përveç Twitch, ku tjetër po dominon Among Us?
Among Us ka arritur shifra të larta shikueshmëri në Twitch duke u bërë loja më popullore e momentit, por ku tjetër po dominon kjo lojë? Among Us mund të quhet tashmë si një prej lojërave më të mëdha të vitit…
Kur do të kthehet Fortnite në App Store për iPhone?
Vendimi i fundit i gjykatës së rrethit të Shteteve të Bashkuara na ka dhënë një ide të përafërt se kur mund të presim ta shohim Fortnite në App Store Kur Epic bëri lëvizjen për të zbatuar një mënyrë pagese të…
Epic Games dhe Apple do të shkojnë zyrtarisht në gjyq në Maj 2021
Është e pasigurt në këtë fazë nëse gjyqi do të zhvillohet fizikisht apo virtualisht Procesi gjykues 'antitrust' që kundërshton Epic Games dhe Apple është vendosur të fillojë më 3 Maj 2021. Sipas një dokumenti të depozituar në 6 Tetor, gjykatësja…
Gjykatësja thotë se Epic nuk u tregua i sinqertë në veprimet e tij ndaj Apple
Përballja ligjore mes Epic Games dhe Apple agravoi në hapa të tjera dje, me gjërat që nuk duken shumë mirë për Epic. Siç është raportuar nga CNN, gjykatësja Yvonne Gonzales Rogers ishte kritik për vendimet e marra nga Epic para…
Apple thotë se padia e Epic është thjesht një fushatë marketingu
Ka të shtëna. Apple ka sjellë goditjen e saj të rradhës në betejat e vazhdueshme ligjore me Epic Games, duke e quajtur padinë e Epic një fushatë marketingu për Fortnite. Kur Epic e ngriti padinë muajin e shkuar, kishte gati…