Tag: Apex

Respawn pezullon LTM DUMMIEs Big Day ne Apex Legends
Ky bug mund të shkaktojë prishje të serverit dhe ndërprerje të mëdha të lojës. Mos organizoni ende një festë urgjence kërcimi. Respawn hoqi mënyrën e kthimit të Apex Legends me kohë të kufizuar, DUMMIEs Big Day, nga rotacioni pasi zbuloi…
Apple thotë se Epic po rrezikon gjithë modelin e App Store
Apple ka reaguar ndaj padisë që ka ngritur Epic Games kundrejt saj dhe politikave që ajo përdor në iOS App Store. Kompania e ka akuzuar Epic se krijoi një "emergjencë" në një mënyrë jo të sinqertë duke pranuar pagesa të…
Gjithçka që dimë rreth Season 6 në Apex Legends
Kur do të filloj Season 6, armë dhe harta të reja dhe më shumë Respawn Entertainment më në fund zbuloi sezonin e ri të quajtur “Boosted” më 6 gusht dhe pritet që ky sezon të sjellë shumë ndryshime dhe gjëra…
Apex Legends do të vijë në mobile në fund të 2020
EA dëshiron ta sjelli lojën battle royale në të gjithë botën në mobile në fund të vitit Respawn është duke punuar për të sjellë Apex Legends në platforma dhe shërbime të reja, në mënyrë që loja të luhet nga të…
Ndryshimi i Peacekeeper ndryshon meta-n e Apex Legends
Shotgun-i tani mund të merret vetëm në care packages Sezoni 5 i Apex Legends erdhi më 12 maj, së bashku me patch notes që shohim zakonisht në të tilla raste. Një prej ndryshimeve më të mëdha që lojtarët nuk e…
Sipas zhvilluesëve, Mirage do të bëhet buff në Apex Legends
Megjithatë, ata nuk caktuan një datë për këto buffs Kthimi i Mirage në meta-n e Apex Legends nuk është jashtë radarit të Respawn. Legjenda do të bëhet buff në të ardhmen, sipas dizenjuesit kryesor të lojës Carlos Pineda. Pineda zbuloi…
Eventi The Old Ways tashmë ka nisur në Apex Legends
Nëse jeni fansa të Bloodhound, ky është eventi për ju! Evneti më i ri i Apex Legends, i quajtur The Old Ways, tashmë ka ardhur në serverat e lojës dhe lojtarët e kësaj battle royale tani mund të marrin pjesë…
Sipas një leak-u, Class Passives do të vijnë në Apex Legends
Tashmë klasat nuk do të jenë të parëndësishme Aftësi dhe pasive të reja mund të vijnë për 12 personazhet e Apex Legends në Season 4, pasi një dataminer zbuloi se Respawn po teston këto ndryshime. Deri më tani në Apex…
EA anullon Apex Major dhe disa evente të FIFA për shkak të coronavirus
Coronavirus vazhdon të prekë edhe më shumë esports Epidemia e coronavirus vazhdon të ndikojë eventet e esports, pasi Electronic Arts zbuloi se të gjitha ndeshjet kompetitive profesionale live për Apex Legends dhe FIFA 20 janë anulluar ose shtyrë. EA publikoi…
Forge është legjenda e re që do të vijë në Apex Legends Season 4
Ja se çfarë do të vijë në Season 4 të Apex Legends Season 4 në Apex Legends tashmë është shumë pranë, pasi Respawn ka zbuluar zyrtarisht se Forge do të jetë personazhi më i ri që do të vijë në…