4 këshilla se si të përmirësoheni në Apex Legends
Këto katër këshilla nga zhvilluesit e Apex Legends do t’iu ndihmojnë të përmirësoheni në lojë Teksa shumë gjëra të reja po vijnë në Apex Legends, lojtarët e rinj po e gjejnë të përshtaten. Edhe pse Apex Legends përdor SBMM (skill-based…
Apex Legends zbulon sezonin e 7 nëpërmjet një video në lojë
Nga kjo video mund të kuptojmë se karakteri i ri që mund të vijë në lojë do të quhet Horizon Një zbulim i ri është bërë së fundmi është zbuluar se sezoni i ri po vjen bashkë me një karakter…
Apex Legends nuk do të ketë një hartë të re në Season 6
Sipas një email-i të dërguar nga Respawn, duket se harta e re nuk do të vijë këtë sezon Shumë thashetheme rreth sezonit të gjashtë të Apex Legends kanë qarkulluar dhe më kryesori ka qënë për hartën e re të quajtur…
Çfarë të presim nga Apex Legends në 2020
Duke lënë pas një vit mjaft të suskesshëm, le të shohim se si loja mund të ndryshojë gjatë 2020. Apex Legends pati një periudhë shumë fitimprurëse gjatë 2019. Që në momentin e lançimit surprizë në shkurt, ka evoluar që të…
Të gjitha aftësitë e legjendës së re në Apex, Nomad, janë bërë leak
Një data miner i ka thënë fansave se si mund të duket Nomad. Zhvilluesit e Apex Legends postuan aksidentalisht file për personazhet e ardhshme të lojës në patch-in Iron Crown, duke ju dhënë data miner-ave plot material për tu marrë.…