Riot Games zbulon sistemin e ri të ban-eve për Valorant
Një sistem i ri do të futet në Valorant që do të njoftojë cheaters se janë bërë ban nga loja, dhe Riot pret që update-i të dalë së shpejti Cheaters kanë qenë një problem i vazhdueshëm për Riot me lojëra…
Riot mund të sjelli bans nga Valorant dhe në lojërat e tjera
Ban-i në Valorant mesa duket mund të vlejë edhe në League of Legends Valorant padyshim që i ka sulmuar cheaters dhe hackers që prej fillimit me sistemin e tyre anti-cheat, Vanguard. Riot Games deklaroi se kishte bërë ban thuajse 9,000…
Riot Games bën ban thuajse 9000 hackers në Valorant
Sipas Riot, në Valorant tashmë ka 8873 cheaters më pak Riot Games mesa duket e ka marrë shumë seriozisht cheating në Valorant. Zhvilluesit e lojës kanë bërë ban në total 8,873 hackers vetëm 1 muaj pas lançimit të saj në…
Riot ndryshon anti-cheat-in e Valorant për ta bërë më të dukshëm
Riot dëshiron që lojtarët të kenë më shumë kontroll mbi anti-cheat Ka patur mjaft polemika rreth sistemit anti-cheat të Valorant, Vanguard, që prej lançimit të lojës në closed beta. Zhvilluesi Riot Games ka zbuluar arsyet pse anti-cheat nis të punojë…
PUBG Corp përmirëson dhe përforcon anti-cheat në PUBG
Ata gjithashtu do të sjellin bans më të forta Si shumë lojëra multiplayer, edhe PUBG është përballur me shumë hackers. Gjatë dhjetorit të kaluar, ky ishte bërë një problem aq i madh sa loja po bënte ban 100,000 lojtarë në…
Valorant do të marrë një anti-cheat të dytë pas lançimit
Sistemi i dytë do të jetë i ngjashëm me Overwatch në CS:GO Ndalimi i hackers ka qënë gjithmon një problem në lojërat free-to-play. Megjithatë, Riot duket se po merr masat për ta parandaluar sa më shumë këtë fenomen. Nëse anti-cheat-i…
Një sistem i ri kundra hileve do të vijë në League of Legends
Ky sistem i ri do të përdoret edhe në lojën e re të Riot, Project A Një sistem i ri kundra hileve do të shtohet nga Riot Games për të ndaluar hackers në League of Legends, sipas një deklarate të…
Apex Legends po i dëbon një herë e mirë lojtarët që bëjnë hile
Respawn e ka marrë seriozisht këtë çështje. Një valë masive dëbimesh ka ardhur në Apex Legends së fundmi dhe duket se metodat e Respawn kanë qenë mjaft efektive. Lojtarët e rregullt pastaj thjesht kanë shijuar këto dëbime në ata që…
Denuvo ka publikuar teknologjinë e tij Anti-Cheat në GDC
Teksa industria e gaming është rritur në mënyrë të mrekullueshme me kalimin e kohës edhe numri i hileqarëve që vijnë me lojëra të ndryshme është rritur me të. Për të niveluar pak gjërat, eksperti i DRM Denuvo ka lançuar zgjidhjen…
Dalin detaje mbi sistemin e ri kundra hileve në PUBG PC
PUBG vjen me një sistem të ri për të siguruar kënaqësinë e lojtarëve Shpesh herë, kënaqësia e versionit PC të PUBG largohet kur pjesë e lojës bëhen hileqarët dhe hacker-at, por ekipi anti-hile ka punuar fort për të sjellë zgjidhje…