Tag: amouranth

Amouranth është bërë ban nga Twitch, Instagram dhe TikTok
Gjatë ditës së sotme, serveri i Twitch që gjurmon ban-et e partnerëve të Twitch duke njoftuar se streamer-ja e njohur ASMR Amouranth është bërë ban nga platforma. URL -ja për kanalin Amourant në Twitch e konfirmon këtë pasi merr mesazhin…
Ja sa shumë para bën në muaj Amouranth
Content creator Kaitlyn "Amouranth" Siragusa kohët e fundit zbuloi se ajo fiton 1.3 milion dollarë çdo muaj. Streamer e njohur zbuloi detajet e sakta të të ardhurave të saj dhe rezultatet kanë qenë befasuese për shumë njerëz. Amouranth ka qenë…
Dikush i vendos zjarrin shtëpisë së streamer-es Amouranth
Sulmet, në të cilat njerëzit raportojnë me keqdashje një krim të zhvilluar në vendbanimin e dikujt tjetër, për fat të keq janë bërë një rrezik i zakonshëm për streamers e njohur. Ka edhe lloje të tjera kërcënimesh. Në vitin 2018,…
Twitch merr masa kundrejt indiefoxx
Jenelle "Indiefoxx" Dagres, një streamer e suksesshme me më shumë se dy milion ndjekës, ka humbur statusin e saj të partneritetit me Twitch pasi u gjet në një situatë jo të favorshme për herë të gjashtë këtë vit. Indiefoxx, si…
Streamer-ja e Twitch bëhet ban përsëri
E vetquajtura “G-rated e-girl” është bërë ban përsëri. Streamer Bans ka konfirmuar se Jenelle Dagres "indiefoxx" është bërë ban sërish nga Twitch. Kjo vjen shtatë ditë pasi indiefoxx u bë ban së bashku me Kaitlyn "Amouranth" Siragusa për një NSFW,…
Alinity thotë se përmbajtja seksuale do të vazhdojë në Twitch
Streamer Natalia Mogollon, ‘Alinity’ nuk beson se përmbajtja seksuale në Twitch do të ndalet së shpejti, pavarësisht faktit që Amouranth dhe Indiefoxx u dhanë bans tre-ditore pas transmetimeve të tyre të diskutueshme ASMR. Twitch ka qenë nën debate shumë të…
Amouranth mund të heqë dorë nga Twitch
Kaitlyn Siragusa e njohur si ‘Amouranth’ zbuloi se po e konsideron të largohet nga Twitch pasi u ngacmua përperformancën e saj në hot tub dhe postet ASMR por në fund vendosi të qëndronte. Amouranth ka komentuar në lidhje me kritikat…
Amouranth i përgjigjet kritikave pas ban-it nga Twitch
Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa i është përgjigjur kritikave që rrjedhat e saj të diskutueshme ASMR Twitch krijojnë “zvarritës” që ngacmojnë dhe mundojnë krijueset e tjera femra, duke pretenduar se është “jashtëzakonisht ironike”. Ban-i i fundit i Amouranth për Twitch rezultoi nga…
Twitch heq qafe seksualitetin që po rrethonte platformën
Twitch ka bërë ban Amouranth, Indiefoxx, ExoHydraX dhe më shumë gjatë transmetimeve të fundit të ASMR. Në momentin e publikimit, Twitch nuk e ka konfirmuar akoma arsyen prapa  ndalimit të zbavitjes, por duke pasur parasysh se kush janë shënjestrat dhe…
xQc pretendon se Twitch duke demonetizuar Amouranth “shpëtoi të gjithë” në platformë
Felix ‘xQc’ Lengyel pranoi situatën midis Kaitlyn ‘Amouranth’ Siragusa dhe Twitch është “e frikshme” dhe thotë se ajo mund të ketë qenë një kurban fatkeq që shpëtoi të gjithë. Amouranth u habit kur zbuloi se Twitch kishte pezulluar plotësisht reklamat…