Tag: among us

Among Us sjell një bashkëpunim me Hololive
Edhe pse i ka rënë goxha popullariteti, zhvilluesit e Among Us nuk mungojnë duke sjellë shpesh update dhe përmirësime në lojë. Dhe kësaj here ata kanë sjellë një bashkëpunim të ri i cili është me Hololive. Hololive është një produksion…
Among Us mund të zhdukej që në 2019 si lojë
Në një intervistë me Visionaries dhe e vërejtur nga PCGN, bashkëthemeluesi i Innersloth, Marcus Bromander, zbuloi se ekipi "në thelb kishte përfunduar" me lojën Among Us në fillim të 2019 dhe kishte hequr dorë nga ajo. Përgjigjet e Bromander rreth…
Erdhi bashkëpunimi Fortnite Among Us më në fund
Bashkëpunimi Fortnite Among Us është këtu dhe është zyrtar këtë herë. Adhuruesit e lojës Battle Royale Juggernaut do të kujtojnë se mode-i i saj Impostors u frymëzua nga Among Us, nga pranimi përfundimtar i Epic. Studiot më pas thanë se…
Kjo lojë e ngjashme me Among Us po bën namin në Steam
Among Us theu rekorde gjatë vitit 2020 por fatkeqësisht popullariteti i saj ra ndjeshëm pas disa kohësh. Por një lojë e ngjashme me të po bën namin momentalisht në Steam. Loja në fjalë quhet Dread Hunger e cila është lançuar…
Among Us do të ketë një përshtatje manga
Among Us do të ketë projekte të reja në zhvillim, pasi Bessatsu Corocoro ka njoftuar se është duke përshtatur lojën e suksesshme indie si një manga. Manga "Among Us" do të shfaqet në numrin e ardhshëm të revistës, që do…
116 Miliardë Dollarë u shpenzuan në lojëra mobile gjatë 2021
Viti 2021 ishte një vit goxha i madh për mobile gaming. Sipas një raporti statistikor nga App Annie, duke vendos rekorde të reja për vitin 2021. Siç tregohet edhe në raportin e kryer nga App Annie që sjell raporte të…
Among Us ishte loja më e shkarkuar e PlayStation për Dhjetorin 2021
Janë zbuluar lojërat më të shkarkuara të PlayStation për dhjetor 2021 dhe në rajonet e Amerikës së Veriut dhe Evropës, Among US u ngjit në krye në konsolat PS5 dhe PS4. Among Us bëri debutimin e saj në konsolë në…
League of Legends dhe Among Us marrin një crossover
Riot Games po bashkohet me Innersloth me një crossover mbi botët e League of Legends dhe Among Us. Duke filluar nga 12 nëntori, lojtarët "Among Us" do të mund të blejnë kostume për shokët e ekuipazhit që ngjajnë me kampionët…
Epic pranon se Fortnite Impostors janë inspiruar nga Among Us
Fortnite Impostors ishte vërtet e frymëzuar nga loja Among Us, ka pranuar faqja zyrtare e lojës në Twitter. Tweet -i fillestar solli në vëmendje faktin që mode i Fortnite tani përmban një veçori të re Role Bias, e cila ju…
Fortnite shton një Among Us mode brenda në lojë
Fortnite: Impostors është një mode i ri që del sot, një gjë që mund të tingëllojë pak e njohur për këdo që ka luajtur Among Us (një nga lojërat e tjera tepër të njohura në internet tani). Imposters i vendos…