Tag: akira toriyama

Krijuesi i Dragon Ball po punon në një projekt të ri
Dragon Ball Super tashmë ka dalë në kinematë në të gjithë Japoninë me filmin e ri Dragon Ball Super: Super Hero, dhe krijuesi i serialit tashmë është angazhuar për projektet e radhës në ekskluzivitet. Dragon Ball Super: Super Hero u…
Dragon Ball lançon formën e re Super Saiyan Blue të Goku
Do të jetë e lehtë të thuhet se Goku është personazhi favorit në Dragon Ball. Pavarësisht nëse ju pëlqen apo jo, heroi është kryesuesi de fakto i animes dhe krijuesi Akira Toriyama nuk e ka fshehur kurrë atë. Edhe projektet…
Dragon Ball Super ndan informacione rreth arc së ardhshme
Dragon Ball gjithmonë ka diçka nën mëngë, kështu që nuk duhet të jetë befasi që viti 2022 të na sjellë disa surpriza. Pas disa muajsh, ekskluziviteti do të sjellë një film të ri në kinema, dhe Dragon Ball Super ende…
A po përgatitet Super Dragon Ball për një kthim të ri anime në 2022?
A mund të planifikojë Dragon Ball Super të rikthehet me një anime të re këtë vit? Sipas një informacioni nga producenti ekzekutiv që qëndron pas ekskluzivitetit, ka diçka të madhe të planifikuar për serialin që vjen këtë vit! Fansat janë…
Dragon Ball Super po e bën Vegetën shumë më interesant se Goku
Dragon Ball Super po e bën Vegetën shumë më interesante se Goku. Ndërsa disa fansa me siguri do të argumentonin se kjo deklaratë ka qenë e vërtetë për serialin gjatë gjithë kohës, arc i fundit i Dragon Ball Super e…
Dragon Ball Super:Super Hero debuton klipin e parë
Dragon Ball Super seritë anime kanë bërë pak pushim, por gjithçka përfundon së shpejti! Nëse nuk e dini, shfaqja po rikthehet me filmin e saj të dytë, dhe Dragon Ball Super: Super Hero sapo ka lançuar një update të madh…
Frieza i Dragon Ball pushton Japoninë
Dragon Ball është gjithçka që flitet këto ditë, dhe nuk është e vështirë të kuptosh pse. Me një film të ri që pritet së shpejti, të gjithë sytë janë drejtuar tek Goku dhe Vegeta ndërsa vazhdojnë udhëtimin e tyre në…
Kjo është origjina e saktë e Namekianëve në Dragon Ball
Ndërsa Saiyans mund të marrin pjesën më të madhe të vëmendjes në ekskluzivitetin Shonen të krijuar nga Akira Toriyama, gara që lindi në Namek mban një rol të rëndësishëm në historinë e Dragon Ball. Me një intervistë të kohëve të…
Filmi i ri i Dragon Ball Super do të ketë luftime ekstreme
Para pak kohësh, një film i ri anime nga seria e famshme Dragon Ball do të vijë së shpejti. Së fundmi disa detaje janë zbuluar në lidhje me ketë film duke treguar se luftime dhe përballje ekstreme do të shfaqen…