Tag: age of empires

Age of Empires 4 Review
Age of Empires 4 është një RTS e stilit klasik base-building, sword-clashing, village-pillaging. Të hidhesh në një ndeshje teksa anglezët këmbëngulës përballen me francezët kalorësiakë, ndihet sikur po rikthehet jo vetëm në mjedisin e mesjetës së largët, por në një…
Gameplay nga Age of Empires 4 do të zbulohet në nëntor
Së shpejti pritet të konfirmohet dhe data e lançimit të lojës Më herët këtë vit, Adam Isgreen, drejtor kreativ i serisë Age of Empires, tha se Age of Empires 4 do të zbulohej gjatë këtij viti, me shumë mundësi në…
Ja se çfarë dimë për ‘Age of Empires 4’ deri në këtë pikë
Age of Empires është në zhvillim nga Relic Entertainment për momentin. Kjo është një hyrje e re në serite e lojës për dhjetëvjeçarin e fundit. Age of Empires 3 doli në 2005. Krahas ekzistencës dhe publikimit të saj ekskluzivisht vetëm…
Age of Empires do të ribëhet në 4K këtë vit
Kjo është Age of Empires: Definitive Edition Microsoft po rikrijon lojën origjinale Age of Empires me një Definitive Edition që do të ofrojë grafika 4K dhe gameplay të përmirësuar gjithashtu, njoftoi kompania gjatë PC Gaming Show në E3 2017. “Ne…