Tag: age of empires 4

Age of Empires 4 Review
Age of Empires 4 është një RTS e stilit klasik base-building, sword-clashing, village-pillaging. Të hidhesh në një ndeshje teksa anglezët këmbëngulës përballen me francezët kalorësiakë, ndihet sikur po rikthehet jo vetëm në mjedisin e mesjetës së largët, por në një…
Age of Empires 4 do të lançohet në 28 Tetor
Microsoft sot zbuloi në prezantimin e tij Xbox E3 se Age of Empires 4 do të dalë më 28 tetor 2021. Do të jetë një pjesë e Xbox Game Pass PC në ditën e parë, por gjithashtu mund të bëni…
Detaje mbi Age of Empires IV vijnë muajin tjetër
Më 10 prill, Microsoft do të zhvillojë një ngjarje të veçantë për fansat e franchise-it Age of Empires. Veçanërisht, lojërat që do të eksplorohen gjatë eventit dixhital janë Age of Empires II Definitive Edition, Age of Empires III Definitive Edition dhe…
Gameplay i Age of Empires 4 zbulohet në X019
Microsoft na dha mundësinë t'i hidhnim një sy Age of Empires të ri Siç u premtua, Microsoft zbuloi për herë të parë gameplay nga Age of Empires 4 ditën e djeshme në X019, duke zbuluar lojën e re të serisë…