Tag: Activison

Një leaker zbulon se kur do të vijë Modern Warfare 2
Këto leaks vijnë nga RalphsValve, një data miner dhe insider i cili ka hedhur detaje për Call of Duty 2022 në të kaluarën, dhe e ka bërë këtë me një nivel mbresëlënës saktësie. Eshtë e panevojshme të thuhet por saktësia…
Call of Duty Warzone Mobile do të vijë së shpejti
Call of Duty më në fund ka konfirmuar se Warzone Mobile do të vijë në pajisjet Mobile dhe gjithashtu disa informacione të reja në lidhje me këtë lojë. Një mal me thashetheme dhe supozime se Warzone do të vijë si…
Activision bën ban përsëri mbi 30,000 lojtarë në Warzone
Activision vazhdon të ndëshkojë cheater-at në Call of Duty: Warzone në 2021. Pas një vale masive ban-i muajin e kaluar dhe një ri-angazhimi për të ndaluar hacker-at, Raven Software lëshoi ​​një valë tjetër ban-i sot duke synuar cheater-at në PC.…
Lojtarët e CoD: Modern Warfare janë çuditur kur u vranë nga një kufomë
Call of Duty: Modern Warfare i prezanton fansat e Ground War, një mode që sjell një battleground masiv me taktika evolutive. Sado që disa lojtarë të Modern Warfare preferojnë ta luajnë aksionin në tokë, disa shkojnë në tarracë për pak më…
Call of Duty: Black Ops – Cold War do të hap kapitullin e ri të Zombies
Mod-i i ri Zombies do të tregojë një përrallë të vërtetë të Cold War Zombies po bëjnë rikthimin e tyre të madh në Call of Duty: Black Ops - Cold War për të filluar "një kapitull krejtësisht të ri në…
Call of Duty: Black Ops Cold War beta fillon me 8 tetor
Call of Duty: Black Ops Cold War Beta do të fillojë më 8 tetor si një ekskluzivitet për PlayStation 4 por do të kthehet në javët në vijim në platformat e tjera. Fundjava e hapjes do të jetë vetëm në…
Veçori dhe sfida të reja do të vijnë në CoD Mobile në janar
Sezoni i dytë do të mbyllet në janar dhe një mode i ri do të prezantohet. Activision zbuloi planet për Call of Duty: Mobile në Reddit për gjatë muajit janar. Këto janë disa nga gjërat e reja që do të…
Ky exploit i Call of Duty: Modern Warfare i lejon lojtarët të qëllojnë nga poshtë hartës
Një tjetër glitch i bashkohet listës. Pavarësisht se Call of Duty: Modern Warfare ju ka dhënë fansave shumë nostalgji për disa nga lojërat e mëparëshme, numri i madh i bugs dhe exploits ka ndikuar negativisht në eksperiencën e përgjithshme të…
Call of Duty: Mobile Battle Royale do të ketë një tematikë Krishtlindjesh
Call of Duty: Mobile Battle Royale do i ndihmojë lojtarët të futen në shpirtin festiv, duke shtuar dekorime Krishtlindjesh dhe një paradë në lojë. Një zonë e re u shtua në Mobile Battle Royale, e quajtur 'Circus'. Kjo vendndodhje do…
Si të luani Zombies mode në Call of Duty Mobile
Call of Duty: Mobile më në fund ka shtuar një mode shumë të shumëpritur për të: Zombies mode. Gjithsesi ajo mund të jetë pak e vështirë për tu gjetur, ndaj ja se si mund të luani kundër një tufe njerëzish…