Tag: action-RPG

Atomic Heart tregon detaje të reja të lojës
Shooter mbresëlënës, i frymëzuar nga BioShock, Atomic Heart ka një datë të konfirmuar të lëshimit në shkurt 2023, IGN dhe zhvilluesi Mundfish kanë lëshuar një pjesë të re të lojës që shfaq një nga bos-ët e lojës. Ky bos është…
Atomic Heart zbulon datën e lançimit dhe trailer
Ka kaluar pak kohë që kur kemi dëgjuar për herë të fundit nga Atomic Heart, realiteti alternativ FPS-RPG i vendosur në një BRSS retrofuturistik, por zhvilluesi Mundfish e ka parë të arsyeshme të na bëjë një surprizë në kohë për…
Lançimi i Forspoken shtyhet për në 2023
Aksioni-RPG Forspoken i Square Enix është vonuar. Botuesi njoftoi sot se po vonon lojën PlayStation 5 dhe PC deri në janar 2023. Loja ishte planifikuar më parë të dilte në tetor. Botuesi tha: "Si rezultat i diskutimeve të vazhdueshme me…
Zbulohen detaje të reja rreth Final Fantasy 16
Data e publikimit të Final Fantasy 16 është në verën e vitit 2023, sipas PlayStation. Ne gjithashtu pamë një trailer të ri emocionues për lojën RPG, dhe është e qartë se zhvilluesi Square Enix po punon shumë në duelet mes…
6 lojëra që duhet të luani pasi keni mbaruar Elden Ring
Po i vjen fundi i aventurës suaj në The Lands Between? Këtu janë 6 lojëra të tjera për t'i provuar nëse ju pëlqeu Elden Ring. Elden Ring ka qenë një triumf për FromSoftware dhe Bandai Namco, duke ngritur në qiell…
Blizzard njofton se Warcraft po vjen në mobile
Blizzard Entertainment planifikon të lançojë një titull Warcraft në pajisjet mobile në vitin 2022, tha Activision në një njoftim lajmesh për fitimet tremujore që anashkaloi thirrjen e zakonshme me investitorët dhe analistët.  Detajet janë të vogla, por Blizzard po punon…
Lojërat më të mira Fantasy për PC
Nuk ka asgjë si të arratisesh në një botë tjetër, të zhytesh në historinë dhe njerëzit e saj dhe të merresh me jetën tënde të re virtuale. Lojërat Fantasy janë veçanërisht të mira në ofrimin e këtyre përvojave, por Fantasy…
Shumë shpejt do të kemi një battle pass të ri në Dota 2
Valve ka përditësuar vazhdimisht test servers të Dota 2, i cili shpesh është një pararendës i update-ve të mëdha që vijnë. Kjo ka qenë përgjithësisht një praktikë standarde me Valve, me këto testime që përdoren për të provuar përmbajtje të…
Destiny 2 praktikisht do të ketë një battle pass
Duke filluar nga data 1 tetor, Destiny 2 do të ketë 100 'Season Ranks' që duhet ti arrini. Do të ketë dy versione, njëri falas për të gjithë lojtarët dhe një tjetër vetëm për ata që kanë season pass-in. Në…