Tag: academy awards

Anulohen projekte të tjera nga Will Smith
Që kur Will Smith u ngjit në skenë dhe e goditi Chris Rock-un në natën e 94-të të çmimeve Oscar, gjërat nuk kanë shkuar siç duhet për fituesin e aktorit më të mirë. Pavarësisht se i kërkoi falje Rock dhe…
Chris Rock flet për incidentin në Oscars
Ka kaluar pothuajse një muaj që nga Academy Awards, në të cilën Will Smith u ngrit në këmbë dhe e goditi Chris Rock për një shaka për rënien e flokëve të gruas së tij. Që atëherë kanë ndodhur disa gjëra,…
Netflix publikon trailer-in e parë për Don’t Look Up
Netflix po shikon drejt yjeve, dhe ne nuk po flasim vetëm për ato të larmisë së Hollivudit. Trailer i parë për Don't Look Up nga shkrimtari-regjisori Adam McKay është publikuar tashmë. Fundi i botës mund të jetë në prag, por…
Këta janë të gjithë fituesit e Oscars 2021
Lista e plotë e fituesve për edicionin 93 të Academy Awards. Academy Awards, edicioni i këtij viti erdhi ndryshe. Ceremonia u mbajt pothuajse dy muaj më vonë se zakonisht, në një shfaqe paska private të ndarë midis teatrit Dolby në…
Sipas një raportimi Oscars 2021 mund të vonohet
Vonesat prej coronavirus nuk janë vetëm në filmat tanë të preferuar. Ceremonia e çmimeve Oscar për vitin e ardhshëm gjithashtu rrezikon që të vonohet. Një burim është shprehur se ka gjasa që ato do të vonohen. Edicioni i 93 i…
Joaquin Phoenix është Jokeri i dytë që merr një Oscar
Fitorja vjen 11 vite pasi Heath Ledger fitoi Oscar për të njejtin rol. Ditët e stigmatizimit të Oscars me comic-books janë në të shkuarën, pasi Joaquin Phoenix fitoi Best Actor për historinë e origjinës së Joker. Pas një fitoreje të…
Llogaria e Oscars në Twitter ka zbuluar fituesit pak si herët?!
Fansat e eventit të Oscars morën një "dhuratë" të madhe në Twitter pardje dhe shpresojmë se atyre nuk iu prish surpriza mbi ceremoninë. Një postim në Twitter filloi të krijonte raundet nga llogaria zyrtare e Academy of Motion Picture Arts…
Joker kryeson listën e nominimeve në Oscar 2020
Joker është filmi me më shumë nominime. Janë njoftuar nominimet për Oscar këtë vit. Joker kryeson të gjithë filmat me 11 nominime në total, përfshirë këtu Best Picture, Director, Actor dhe Score. The Irishman, 1917 dhe Once Upon a Time…