Dirt 5 do të suportojë 120FPS në Xbox Series X
Ende nuk dihet asgjë për versionin në PlayStation 5 Është konfirmuar se Dirt 5 do të suportojë 120FPS në Xbox Series X. Trailer-i i Dirt 5 ishte një prej disa trailer-ave që u publikuan gjatë eventit të zbulimit të gameplay-t…
10 gjërat që dimë për PlayStation 5
Me Sony që konfirmoi ardhjen e PS5 në fundvitin e ardhshëm, ka ende plot gjëra që janë në pikëpyetje për konsolën e gjeneratës së ardhshme. Këto janë 10 gjërat më të mëdha që dihen deri tani për PlayStation 5. 1.…
Kjo video 4K e Modern Warfare tregon pamje nga Gunfight
Sipas Infinity Ward, Gunfight është vetëm fillimi. Pas zbulimit të gameplay-it të Gunfight Mode, pamje të reja të Call of Duty: Modern Warfare janë publikuar. Loja do të vijë këtë vit për PC dhe konsola dhe duket se vërtet do…
AMD prezanton GPU e saj të re, AMD Radeon VII, ndërtuar për 4K gaming
GPU-ja e re AMD Radeon VII mund të konkurrojnë drejtpërsëdrejti me Nvidia RTX 2080 Në konferencën e parë te AMD në CES, CEO e AMD Lisa Su ka prezantuar AMD Radeon VII: GPU-ja e parë për gaming ne botë 7nm.…
Monitori i ri 55″ 4K OLED nga Alienware është vërtet mahnitës
Dell dhe Alienware sjellin "ekranin e madh" në botën e gaming Ekranet e mëdhenj nuk janë më veç për filma. Siç demonstroi dhe Nvidia vitin e kaluar me monitorët e saj 65", këtë vit janë Dell dhe Alienware ata që…