fbpx
Autori i Metro Dmitry Glukhovsky po punon për lojën e ardhshme
Glukhovsky tha në Instagram se Metro do të vazhdojë Autori Dmitry Glukhovsky hodhi shenja në 2016, pak pas lançimit të Metro 2035, se romanet Metro kishin përfunduar, edhe pse historia e vetë Metro jo. "Mendoj se pyetjeve kryesore iu është…
THQ Nordic po zhvillon rreth 50 lojëra të panjoftuara
THQ Nordic ka disa produkte të reja nën mëngë dhe ato janë shumë më shumë nga ç'mendonim. Nga raportet financiare të nxjerra, u zbulua një buxhet masiv për Metro Exodus dhe gjithashtu u mor vesh fakti se nga fundi i…
4A Games ka njoftuar dy expansion-at e Metro Exodus
I pari do të vijë këtë verë Metro Exodus u njoftua si lojë në shkurt dhe loja përgjithësisht u pëlqwye shumë nga lojtarët dhe mori reviews të mira. Tani, pak muaj më vonë, skuadra e 4A Games në bashkëpunim me…
Trailer-i i ri i Metro Exodus do t’ju magjepsë
Disa orë para se Gamescom zyrtarisht të hapte dyert e saj, 4A Games lëshoi një trailer të ri me gameplay-in e Metro Exodus, e cila, pa dyshim, është një nga lojërat më mbresëlënëse që kemi parë deri më tani. Këtu…
Është prezantuar loja Metro: Exodus
Metro: Exodus do të dalë në 2018 Gjatë konferencës së Microsoft në E3, Microsoft zbuloi që 4A Games po punon në një lojë Metro të re të quajtur Metro: Exodus. Kjo lojë është një epike e vërtetë pasi bashkon dyluftimet…