Tag: 343 Industries

Halo Infinite shtyhet për në 2021
Halo Infinite nuk do ja dalë që të arrijë në kohë për lançimin e Xbox Series X në fund të këtij viti. Pas zbulimit të saj në Xbox Showcase, që u mbajt në korrik, ajo u kritikua relativisht shumë për…
Shikoni 8 minuta gameplay nga Halo Infinite në Xbox Series X
Tani mund ta shijoni Master Chief në next-gen Pas disa teasers për javë të tëra, Microsoft zbuloi më në fund për herë të parë gjatë ditës së djeshme gameplay-n e Halo Infinite. Loja e 343 Industries duket mjaft ambicioze, me…
Halo: The Master Chief Collection arrin menjëherë majat në Steam
Ajo ishte gjithashtu në Top 10 lojërat me më shumë lojtarë Halo më në fund ka bërë goditjen e madhe në PC duke lançuar The Master Chief Collection në Steam dhe Microsoft Store. Nëse kishte dyshime a do t'i pëlqente…
Një klip i fshehur i Cortana zbulohet në trailer-in e Halo Infinite
Mesa duket trailer-i i E3 2019 për Halo Infinite përmban një kod QR që të çon në një klip audioje të Cortana. Kjo u zbulua nga një përdorues i Twitter. Si duket traileri që Microsoft dhe 343 Industries postuan përpara…
Nëse luani betën e Halo Reach PC ilegalisht, do ju pezullohet account-i
PC Beta e Halo Reach është duke u mbajtur momentalisht, por 343 Industries ka zbuluar se është bërë leak online. Duke qenë se është një beta shumë e limituar, jo të gjithë patën mundësi ta provonin Halo Reach PC. Një…
Halo Infinite do të ketë disa beta përpara lançimit
Nëse nuk prisni dot deri në fundvitin e 2020s për të luajtur Halo Infinite, ndoshta nuk do ju duhet, sepse sot zhvilluesi njoftoi se loja do të ketë shumë beta përpara se të lançohet. Këto beta do të fillojnë si…