Tag: 2k sports

Zbulohet data e lançimit të NBA 2K23, Michael Jordan ylli i lojës
Basketbollisti ikonë dhe atleti legjendar Michael Jordan do të shfaqet në kopertinën e NBA 2K23 Michael Jordan Edition dhe Championship Edition, ka njoftuar 2K Sports. Në njoftimet e sotme u konfirmua edhe data e lëshimit të lojës, 9 shtatori. 2K…
Ja kush mund të jetë ylli i cover-it të WWE 2K22
Ylli i cover-it të WWE 2K22 thuhet se është zbuluar dhe është Rey Mysterio. Megjithëse një thashethem plotësisht i pavërtetuar për momentin, account në Twitter e TechnikNews ndan atë që pretendon të jetë një "vështrim i parë ekskluziv" në imazhin…
Luka Doncic, rindërton fushën e tij të fëmijërisë në Slloveni
Ashtu si shumë lojtarë të NBA, dhe ne të tjerët, Luka Doncic u rrit duke luajtur basketboll në një fushë lojrash. Kjo ndodhi kur ai ishte në Ljubljana, Slloveni. Dhe si shumë prej nesh, ai e ka parë atë fushë…
WWE 2K22 do të dalë në Mars 2022
WWE 2K22 do të nisë në mars 2022, i cili përfaqëson një vonesë pesë mujore nga data normale. 2K Sports dhe WWE njoftuan periudhën e re të nisjes gjatë SummerSlam 2021, loja u zbulua për herë të parë në WrestleMania…
NBA 2K22 sjell përmirësime të mëdha në kolonë zanore
Gjithmonë lojërat sportive sjellin kolonat zanore më të mëdha të kohës kur loja lançohet. Por koha kur loja lëshohet dhe ndryshimi i madh në industrinë e muzikës bën që kolonat zanore për lojëra si NBA 2K dhe Madden të “vjetërsohen”.…
Ja çfarë ka sjellë update i fundit i NBA 2K21
Një update i ri është tani në dispozicion për versionin aktual të NBA 2K21. Ky update sjell një numër rregullimesh në MyTEAM, update për ngjashmërinë e lojtarit dhe animacionet e fytyrës, shtesa të reja në 2K Beach dhe rregullime shtesë…
Përditësimi #8 i Player Ranking në NBA 2K21
2K zbuloi vlerësime të azhurnuara të lojtarëve NBA 2K21 që vijnë në PlayStation 4 dhe 5, Xbox One dhe Series X | S, Nintendo Switch, Google Stadia dhe PC. Steph Curry, një nga lojtarët më të nxehtë në Western Conference,…
NBA 2K21 zbulon detajet për Patch e radhës
2K ka zbuluar dy Raporte Courtside që përmbajnë shënimet patch me përditësimet nga më të fundit për NBA 2K21 në platformat e PlayStation 5, Xbox Series X | S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, PC dhe Nintendo Switch. Patch-i…
WrestleMania 37 ka zbuluar detaje për lojën e re WWE 2K22
Gjatë WrestleMania 37, Visual Concepts dhe 2K Sports shfaqin promovuesin e parë për lojën e ardhshme WWE 2K22. Në mënyrë tipike, lojtarët e WWE presin që loja tjetër në ekskluzivitetin e WWE 2K të zbulohet rreth SummerSlam, por Visual Concepts…
NBA 2K21 nis Season 2 të MyTeam me titull “Next is Now”
Pas javësh të njoftimeve të gjeneratës së ardhshme, pronarët e konsolave të gjeneratës aktuale më në fund kanë disa lajme të mira. 2K Sports më në fund ka shpallur Season 2 të NBA 2K21 MyTeam dhe e ka quajtur atë,…