fbpx

Tag: 2021

Këto janë lojërat kryesore që marsi i 2021 do sjellë
Dita ditës efektet e pandemisë në ekipet e zhvillimit po bëhen gjithnjë e më të dukshme. Zakonisht, dy muajt e parë të çdo viti po lëviznin me një ritëm të vakët, por në mars motorët e industrisë së lojrave filluan…
Sa është numri i lojtarëve në Dota 2 për vitin 2021?
Dota 2 është një ndër lojërat më popullore në Steam që prej vitit 2013 dhe duhet ta pranojmë se është me të vërtetë një lojë e bukur. Por sa është numri i lojtarëve të cilët janë të dedikuar në ketë…
Netflix premton se do të sjellë një film të ri çdo javë
Netflix e nis “fuqishëm” vitin 2021 Netflix është një prej platformave më të mëdha në botë në të cilat mund të shikoni një shumëllojshmëri të madhe filmash, serialesh dhe sigurisht anime. Së fundmi Netflix ka bërë një deklaratë në të…
Steam e nis vitin 2021 me një rekord të ri
Viti 2021 sjell një rekord të ri për platformën Steam Që prej fillimit të karantinës dhe deri më tani, platforma Steam ka njohur një thyerje rekordesh të një pas njëshme në numrin e lojtarëve të cilët po përdorin platformën në…
Këto janë anime që do të vijnë në Netflix gjatë vitit 2021
Përveç filmave dhe serialeve, Netflix do të sjellë gjithashtu shumë anime gjatë vitit 2021 Thermae Romae Novae Thermae Romae Novae është një seri anime e bazuar në manga me të njëjtën emër. Kjo anime flet për Lucius Modestus i cili…
Ja si duket kalendari i filmave të 2021 pas coronavirus
Coronavirus ka qenë në mendjen e të gjithëve përgjatë javëve të fundit dhe sëmundja ka lënë një impakt të thellë në industrinë e filmave. Kinematë janë mbyllur thuajse në të gjitha vendet e botës dhe do të vazhdojnë të mbeten…