Tag: 100 Thieves

100 Thieves mundin Team Liquid për të fituar LCS 2021 Championship
Është koha për të varur një flamur të ri në studion LCS. 100 Thieves kanë bërë histori, duke mposhtur Team Liquid në serinë më të mirë, pesë me një, rezultat prej tre ndeshjesh, për të fituar titullin e Kampionatit LCS…
Nga vijnë të ardhurat e streamer Valkyrae?
Sigurisht Valkyrae është një nga streamers më të famshëm që YouTube ka por e keni pyetur ndonjëherë veten se nga vijnë të ardhurat e saj? Me një audiencë tepër të madhe në rritje, Valkyrae ka patur një vit tepër të…
A është Sova overpowered në Valorant?
Lojtarët e Sova shpesh nënvlerësohen në lobby-t e rangut të lartë të Valorant, siç konfirmojnë statistikat. Sidoqoftë, plays të pabesueshme të lojtarit pro, Hiko me Sova tregojnë një histori tjetër. Faza e parë e Champions Tour në Amerikën e Veriut…
100 Thieves nënshkruajnë steel për skuadrën e tyre të Valorant
steel bashkohet me Hiko dhe nitr0 në një listë të mbushur me yje 100 Thieves zbuluan nënshkrimin e tyre më të ri të Valorant së fundmi, duke shtuar në listë ish-pro të CS:GO pro Josh 'steel' Nissan. Njoftimi vjen disa…
Nadeshot shpjegon pse Ninja dhe Shroud bënë mirë që ikën në Mixer
Pasi Ninja dhe shroud kaluan nga Twitch në Mixer, duke shokuar literalisht të gjithë botën e gaming, lindën shumë diskutime nëse ata kishin bërë vendimin e duhur ose jo. Tani themeluesi i 100 Thieves, Matthew ‘Nadeshot’ Haag ka shprehur mendimin…
Turneu i parë i madh i Warzone është duke u organizuar nga 100 Thieves
Call of Duty: Warzone doli vetëm para 8 ditësh, por streamer-ët tashmë kanë qenë duke marrë fitore në modalitetin Battle Royale të lojës, dhe kjo do të thotë se është koha për ndonjë kompeticion. Fatmirësisht, turneu i parë i madh…
Valkyrae lë pas Twitch dhe shkon ekskluzivisht në YouTube
YouTube ka një lineup të mirë streaming për 2020-ën. Rachel “Valkyrae” Hofsetter nga 100 Thieves ka lënë pas Twitch për një marrëveshje ekskluziviteti me YouTube. Streamerja e njoftoi këtë ditën e djeshme. Valkyrae postoi një video teaser dje, që tregonte…
BrookeAB bëhet streamer-ja e dytë femër që i bashkohet 100 Thieves
100 Thieves i uroi mirëpritjen BrookeAB në Twitter dhe YouTube. Organizata e esports 100 Thieves njoftoi se Brooke AB, një streamer-e e famshme në Twitch, do i bashkohet organizatës. BrookeAB ka bërë stream në Twitch afërsisht për një vit dhe…