fbpx
Gaming PC PS4 PS5 Reviews Stadia Xbox One Xbox Series X|S

Monster Energy Supercross 4 Review

Mbështesni GameON Albania duke përdorur kodin support-a-creator: GAMEONALBANIA
Po kerkoni për diamante në Free Fire Falas?! Klikoni këtu për të marrë pjesë në Giveaway për Free Fire Diamonds

Monster Energy Supercross 4 mund të tingëllojë si një lojë mjaft e përgjithshme për një lojtar të rastësishëm. Sidoqoftë, për adhuruesit e automjeteve është një jetë e tërë virtuale.

Brandi krejt i ri në ekskluzivitet shënon fillimin e një epoke të re për motocross virtuale. Ju duhet të futeni me të vërtetë në skin-in e ngasjes së një motoçikletë për të qenë në gjendje të shkoni larg në Monster Supercross: The Official Videogame 4. Na ndiqni në këtë artikull për të parë rishikimin tonë për Monster Energy Supercross 4.

Mund të duket se ky rishikim fillon në këmbë të gabuar, por duhet të dini një ose dy gjëra rreth motocross në mënyrë që të jeni në gjendje ta vlerësoni atë me të vërtetë. Në teori, gjithçka që ju duhet të bëni është të hidheni dhe të dridheni dhe të luhatni peshën tuaj, por përvoja është aq realiste sa nuk mund të merrni gjithçka kot. Monster Energy Supercross 4 luhet të dy mënyrat singleplayer dhe multiplayer.

Duke filluar me karrierën, ju mund të krijoni karakterin tuaj duke përdorur një handful of presets, të ndryshoni ngjyrat për shoferin dhe biçikletën tuaj. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni një prodhues të biçikletave si markë të biçikletës tuaj por ndryshimet midis tyre janë shumë të vogla për të bërë një ndryshim të madh.

Pas çdo ndeshjeje, ju do të fitoni credits (CR) si dhe skill points për drejtuesit tuaj. Ju merrni CR për çdo ndeshje në të cilën garoni dhe skill points për të marrë përsipër sfidat e trajnimit. Sidoqoftë, si ndeshjet ashtu edhe sfidat e stërvitjes nuk janë aq zemërgjerë. Monster Energy Supercross 4 mund të jetë një lojë jashtëzakonisht e vështirë. Marrja nën kontroll e peshës suaj ndërsa jeni në ajër ose me radhë mund të nënkuptojë ndryshimin midis një fitoreje dhe humbjeje. Edhe me një vendosje të lehtë të drejtuesve të AI, vështirësia për të fituar një garë është e çmendur. Mendimi im i vetëm është që Monster Supercross është për entuziastët e motocross që kanë një pasion për këtë sport dhe jo vetëm që kërkojnë një lojë me motor.

Aty ku do të qëndrojmë për të kritikuar Monster Energy Supercross 4 është fakti se vështirësia e tij e lartë do të provojë një sfidë për fansat e ekskluzivitetit, por do të bëhet një barrë e vërtetë për lojtarët. Sa kohë mund të shkoni duke përfunduar i fundit në çdo garë në të cilën garoni? Mos na keqkuptoni, loja është një altar për simulimin e motocross, pasi të keni lëvizur peshën tuaj për të stabilizuar biçikletën tuaj dhe për të menaxhuar shpejtësinë tuaj për të qëndruar në majë. Lëvizja është realiste, tingulli është realist, edhe AI ​​është super realist. Është thjesht çështje audiencash nga kjo pikë e tutje.

Në mënyrë që të jeni në gjendje të kuptoni plotësisht mekanikën e kësaj loje, do të duhet të jeni ose një entuziast i vërtetë i motoçikletave ose të keni durim të çeliktë. Çdo gabim ndëshkohet dhe është e shpeshtë që ju do ta gjeni veten në mungesa të kota që do t’ju kushtojnë vendin tuaj. Për ta zgjidhur këtë, Monster Energy Supercross 4 përfshin një veçori kthyese që ju lejon të riktheheni në radhë disa herë në secilën garë. Kjo është një gjë e mirë për tu përfshirë, por prapëseprapë, nuk bën ndonjë ndryshim të vogël duke pasur parasysh se sa AI nuk të fal.

Edhe pa UA, Monster Energy Supercross 4 ka disa skaje të ashpra edhe në lojë, edhe pse është tepër realist. Nuk do ta bënim vetëm kaq të ashpër nëse nuk do të ishte padrejtësia e ndeshjeve. AI fillon t’ju shtyjë nga të gjitha anët pas vijës së fillimit, duhet të keni shpejtësi specifike për të trajtuar kërcimet dhe kthesat dhe madje ndryshimi më i vogël i shpejtësisë mund të rezultojë në përmbysjen e biçikletës tuaj. Kjo është diçka që edhe tipari i kthimit mund të rregullojë dhe vë bast se shkakton probleme edhe për lojtarët me përvojë.

Për sa i përket progresit, Monster Supercross bën një punë të shkëlqyeshme me sistemin e skill points. Ndërsa përparoni nga liga e së ardhmes në Rookie to Pro, do të merrni një kontroll të përmirësuar të biçikletës, frenim, kthesa më të mira dhe më shumë. Këto përditësime bëjnë të gjitha ndryshimet në ndeshjet tuaja të ardhshme. Nga ana tjetër, nuk do të jemi kaq të ngazëllyer për përditësimet e komponentëve të biçikletave. Ju do të merrni një shumëllojshmëri të prodhuesve të komponentëve për të zgjedhur pjesë. Por, të gjithë ata komponentë kanë statistika specifike që shtrihen në mes të prodhuesve, kështu që nuk ka një më të mirë për të zgjedhur.

Si blerja e CR-ve dhe skill points është një përvojë për ju. Ju do të duhet të vazhdoni gara të vështira pa pushim në mënyrë që të bëheni më të mirë si në teknika pasi që mësoni më mirë lojën dhe përmirësimet në lojë. Sidoqoftë, nëse jeni një veteran me përvojë në motocross, do ta gjeni përvojën argëtuese.

Aty ku loja shkëlqen është në segmentin e saj me shumë lojtarë. Modaliteti Compound megjithëse duket të jetë pika kryesore e lojës pasi ju dhe skuadra juaj mund të bredhni lirisht në një zonë të botës së hapur dhe më në fund të shpëtoni nga ‘racing pit’. Për më tepër, Monster Energy Supercross 4 përfshin një modalitet Track Editor, ku mund të krijoni dhe provoni këngët tuaja. Karakteristika është gjithashtu e destinuar për entuziastë të vërtetë pasi kërkon kohë për të krijuar një pistë të vërtetë me gjithçka që mund të ketë nevojë një garues.

Monster Energy Supercross 4 është zhvilluar nga Milestone dhe është në dispozicion në Playstation 4, Xbox One, PC përmes Steam, Google Stadia, Playstation 5 dhe Xbox Series.