Gaming Lajm i Fundit Reviews

Construction Simulator Review

Mbështesni GameON Albania duke përdorur kodin support-a-creator: GAMEONALBANIA
Po kerkoni për diamante në Free Fire Falas?! Klikoni këtu për të marrë pjesë në Giveaway për Free Fire Diamonds

Makinat e mëdha, zhurmat e forta dhe një punë e kryer mirë është një kënaqësi e madhe për mua. Si i tillë, ndoshta duhet të punoj në fushën e ndërtimit. Megjithatë, nuk e bëj, kështu që më duhet t’i provoj këto hobe në një botë virtuale. Prandaj, kur doli Construction Simulator, e hodha mundësinë.

Zhvilluar nga Weltenbauer dhe botuar nga Astragon Entertainment GmbH, ky është një titull simulimi realist. Për më tepër, ai përdor mekanikën e financave dhe menaxhimit të biznesit dhe ka një histori të pasur dhe shpërblyese për të eksploruar. Ky version i Construction Simulator është shumë më i madh se paraardhësit e tij dhe përfshin një bollëk të markave të jetës reale.

Construction Simulator

Tani, më pëlqejnë lojërat simuluese pasi ato janë gjithëpërfshirëse. Megjithatë, unë zakonisht humbas interesin pasi ato bëhen shumë të ndërlikuara, shumë shpejt. Për fat të mirë, Construction Simulator nuk bie në kundërshtim me këtë kurth. Në vend të kësaj, loja e saj e thellë është gjithmonë e menaxhueshme dhe interesante, por kërkon shumë kohë. Rrjedhimisht, kjo nuk është një përvojë e rastësishme!

Falë 2 vendndodhjeve të tij unike që përfshijnë 2 histori të ndryshme, ka shumë për të parë dhe për të bërë. Ju mund të vizitoni një fshat të frymëzuar nga gjermanët ose një qytet stereotip në Amerikë. Të dy vendet ofrojnë një gamë të gjerë punësh për të përfunduar, disa pika referimi fantastike për t’u zbuluar dhe disa personazhe interesante për të ndihmuar.

Qëllimi i lojës është i thjeshtë; drejtoni kompaninë tuaj, bëni një fitim dhe ndihmoni çdo qytet të lulëzojë. Gjatë rrugës, ju do të punësoni ose blini pajisje të reja, do të mësoni aftësi të reja, do të përmirësoni puntorët tuaj dhe do të krijoni disa ndërtesa të mahnitshme.

Construction Simulator

Kisha një ndjenjë se do të më pëlqente Construction Simulator, por nuk isha i sigurt se sa do të më pëlqente. Falë lojës së tij të drejtpërdrejtë, mekanikës së lehtë për t’u zotëruar dhe makinerive fantastike, u tërhoqa. Pothuajse menjëherë, u mahnita se sa realiste dhe e ekuilibruar ishte. Më pas, në asnjë moment nuk u mërzita. Jo, në vend të kësaj, unë u largova, duke përfunduar çdo detyrë duke përmirësuar biznesin tim.

Karriera juaj sillet rreth kontratave kryesore që duhet të përfundoni. Këto punë janë shpesh të gjata dhe komplekse dhe do të testojnë aftësitë tuaja. Megjithatë, ato janë gjithashtu jashtëzakonisht shpërblyese kur i përfundoni. Duke bërë këtë hap detyra të mëtejshme, ndërsa ju shpërblen me XP dhe para për të blerë mallra dhe makineri të reja.

Asnjë lojë ndërtimi nuk do të ishte e plotë pa disa marka masive dhe makina të mëdha. Me mbi 90 automjete në ofertë, ju keni shumë mundësi për zgjedhje. Ju mund të sheshoni tokën, të gërmoni papastërti, të gërmoni gropa masive, të ngrini mallra të rënda, të krijoni rrugë të reja dhe më shumë. Për më tepër, do të kënaqeni duke përdorur disa prej markave më të mira që ofrohen; Bobcat, BELL, Kensworth, Caterpillar©, dhe më shumë.

Construction Simulator

Është vërtet magjepsëse të përballesh me disa nga makinat më të mira. Sidoqoftë, ajo që është me të vërtetë spektakolare është se zhvilluesit nuk përqendrohen në elementë që kërkojnë kohë. Më pas, ju mund të zgjidhni sa kohë zgjidhni për të investuar. Nëse dëshironi, mund të shkoni me makinë në çdo vend pune ose thjesht të bëni fast travel me pagesë. Kjo ishte fenomenale pasi nuk duhet të humbisni kohë duke lëvizur makineritë. Kjo është veçanërisht e rëndësishme kur ndërmerrni punë komplekse. Këtu, ju do të përdorni një sërë pajisjesh dhe së shpejti do të bëhet e lodhshme. Për fat të mirë, opsioni i fast travel i mban gjërat në lëvizje.

E njëjta qasje vlen për çdo material ndërtimi. Nëse dëshironi, mund ta ngrini manualisht çdo send në kamion dhe t’i transportoni në çdo kantier ndërtimi. Megjithatë, nëse kjo nuk ju tërheq, mund ta bëni kantierin të sjellë tek ju çdo artikull për të kursyer kohë. Kështu duhet të funksionojë çdo titull simulator, pasi ruan realizmin pa zhurmë të panevojshme dhe të lodhshme.

Ndryshe nga lojërat e tjera, Construction Simulator i mungon një përfundim i mirë. Megjithatë, është pak e ashpër rreth skajeve, kinematografisë i mungon lustrimi dhe sfondi nuk është aq realist sa do të shpresoja. Megjithatë, është e këndshme për syrin, ndërsa është me ngjyra dhe argëtuese për t’u eksploruar. Më pëlqyen veçanërisht vendndodhjet stereotipike dhe variacioni i dizajneve dhe sfondeve të ndërtesave.

Çuditërisht, audio ka një avantazh me energji të lartë dhe agresiv. Do të kisha preferuar shumë një përzgjedhje të këngëve bazë në një radio në taksi. Kjo do të ishte perfekte, pasi do të ishte më realiste. Duke folur për realizëm, efektet zanore janë fantastike. Zhurma e motorëve, gërvishtja e metalit në tokë dhe kërcitja e rrotave në asfalt ishte mahnitëse. Kjo pjesë e audios ishte e pabesueshme dhe nuk u mërzita kurrë prej saj.

Prisja që Construction Simulator të ishte një lodhje absolute. Me kaq shumë makina për të përdorur, dyshova se do të zotëroja ndonjë prej tyre. Megjithatë, fatmirësisht, një tutorial i shkëlqyer ju flet mbi bazat. Për më tepër, UI fantastike dhe nënmenutë e bëra tag mirë sigurojnë që të mos zgjidhni kurrë pajisjet e gabuara.

Lojërat simulator janë të njohura për vlerën e tyre të jetëgjatësisë. Për fat të mirë, kjo nuk është ndryshe. Me 2 harta masive për të eksploruar, 90+ automjete për të provuar, 90 kontrata për të përfunduar dhe shumë e shumë më tepër, kjo do t’ju përvetësojë në botën e saj virtuale. Për më tepër, ekziston një listë masive arritjesh për t’u kapur dhe do të shijoni lojën co-op për deri në 4 lojtarë gjithashtu.

Nëse e pëlqeni zhanrin, kjo do të check-ojë çdo box për ju. Me shumë gjëra për të bërë, shumë makina për të zotëruar dhe një model të thellë menaxhimi për të eksploruar, është e pabesueshme. Unë kam pak ankesa, dhe për këtë arsye, mund t’ju rekomandoj lehtësisht ta merrni. A mund të drejtoni një biznes të përsosur ndërtimi? Merrni veglat tuaja, punësoni disa makina dhe bëjini që mjedisi juaj të shkëlqejë.