Categories
Lajm i Fundit Xbox Series X

Xbox Series X do të lëshohet këtë Nëntor

Së bashku me njoftimin për një vonesë të dukshme të Halo Infinite, Microsoft dha vëmendjen dhe për një informacion tjetër të rëndësishëm në lidhje me Xbox X Series. Konkretisht, kompania zbuloi muajin e lëshimit të konsolit.

Xbox Series X do të jetë në raftet e dyqaneve këtë nëntor. Sipas kompanisë, lojtarët do të kenë mjaft lojëra për t’i mbajtur të zënë derisa të arrijë Chief, pasi konsola do të mbështesë 4 gjeneratat e lojërave.

Sipas Microsoft-it, Xbox Series X do të ketë më shumë se 100 lojëra në debutimin e tij, duke mbështetur karakteristika të reja si raytracing Direct X, framerates deri në 120FPS, loading shumë herë më të shpejtë dhe Quick Resume për lojëra të shumta.

Më konkretisht, njoftimi zyrtar tregon që konsoli do të bëjë debutimin e tij me lojërat e mëposhtme:

  • Më shumë se 50 lojërat të reja ndërkombëtar për të përfituar plotësisht nga Xbox Series X, duke përfshirë Assassin’s Creed Valhalla, Dirt 5, Gears Tactics, Yakuza: Like a Dragon and Dogs Dog: Legion.
  • Lojërat e reja të krijuara ekskluzivisht për Xbox Series X që do të debutojnë në Xbox Game Pass, të tilla si The Medium, Scorn dhe Tetris Effect: Connected.
  • Më shumë se 40 lojëra të njohura Xbox One që do të marrin upgrades për këtë konsol të tilla si Destiny 2, Forza Horizon 4, Gears 5, Ori and the Will of the Wisps dhe Madden NFL 21.

Më në fund, njoftimi i Microsoft-it u kujton lojtarëve që konsoli gjithashtu do të mbështesë mijëra lojëra nga Xbox, Xbox 360 dhe Xbox One falë backwards compatibility, e cila do t’i përmirësojë ato me teknologji inovative.

[thb_gap height=”40″]
[thb_gap height=”20″]