Riot ka censuruar përdorimin e “Hong Kong” në transmetimin e Worlds 2019
Riot Games duket se ka marrë një vendim për të censuruar përdorimin e frazës "Hong Kong" në stream gjatë League of Legends World Championship. Një postim në Reddit nga dje ka grumbulluar të gjitha momentet që i kanë bërë fansat…
Blizzard bën ban lojtarin që mbështeti protestën e Hong Kong. Fansat kërcënojnë bojkot ndaj kompanisë.
Lojtarët nuk janë aspak të kënaqur me veprimet e Blizzard Lojtari pro i Hearthstone, Ng Wai Chung, i njohur ndryshe si 'Blitzchung' është momentalisht një nga tematikat më të përfolura në komunitetin e gaming. Në një intervistë të kryer gjatë…
Pokémon Oceania Regional Championships fillon në dhjetor
Oqeania është një nga rajonet e para që merr data turnamenti. Pokémon Oceania Regional Championships do ta bëjnë hyrjen e tyre në 2019 me eventin e parë që do të fillojë në 7 dhjetor. Krahas të dhënurit të disa datave të…
Fortnite kalon CS:GO me çmimet e dhëna në turnamente
Fortnite është tashmë loja e dytë me prize pool më të madh në histori Sensacioni battle royale i Epic Games, Fortnite, ka kaluar në vendin e dytë si esport me më shumë fitime në historinë e gaming, duke kaluar CS:GO…
Ninja shpjegon pse esports do të jetë pjesë e Lojërave Olimpike
"Është thjesht çështje kohe..." Ninja është momentalisht në një nga vitet më të mira të jetës së tij. Ja ka dalë me sukses të kalojë nga një platformë gjigande streaming në tjetrën. Ka shpallur marrëveshjen e tij me Adidas dhe…
Finalet e PMCO Fall Split Global do të luhen në Malajzi
Zbulohen detajet e kampionatit të ardhshëm të PUBG Mobile Finalet e PUBG Mobile Club Open (PMCO) Fall Split Global do të luhen në World Trade Center në Kuala Lumpur, Malajzi nga 23 nëntor deri më 1 dhjetor. Finalja Globale, e…
Tfue ka gjetur një mënyrë për të luajtur pa Cloak në Fortnite Trios Finals
Duket se Tfue ka gjetur një mënyrë për të konkuruar në Trios Tournament të Fortnite, pa Cloak, teksa relatat e tyre profesionale përkeqësohen dita ditës. Nuk është më sekret se Tfue dhe parterët e tij në trio, Cloak dhe 72hrs…
LEC Summer Split arriti mbi 820,000 shikues njëherësh
Numri i shikuesëve të League of Legends sa vjen e rritet Më shumë se 820,000 fansa të League of Legends ndoqën G2 Esports teksa mposhti Fnatic në LEC Summer Split ditën e djeshme, sipas informacioneve të reja të zbuluara nga…
Astralis shkruajnë historinë duke fituar StarLadder Berlin Major
Ky Major kishte padyshim shumë surpriza StarLadder Berlin Major 2019 tashmë është mbyllur me Astralis që kanë arritur titullin me një performancë dominante ndaj AVANGAR, duke vendosur gjithashtu dhe një rekord. Astralis janë sërish në krye dhe gjithashtu janë futur…
G2 Esports shpallet kampione e LEC Summer Split pasi mposhti Fnatic
Mbretërit e Europës janë fituesit e Summer Split G2 Esports kanë arritur të fitojnë titullin e LEC 2019 Summer Split duke arritur të fitojnë kundër Fnatic. Me fitoren e djeshme, ekipi do të jetë në vazon e parë të League…