DayZ hynë në Beta pas 4 vjetësh
DayZ së fundi do të hyjë në fazën e saj Beta me përditësimin 0.63 Mori pak kohë. Përpara PlayerUnknown's Battlegrounds, ishte H1Z1: King of the Kill. Para H1Z1: King of the Kill, ekzistonte thjesht si H1Z1, një lojë mbijetese multiplayer…
Gëzuar ditën e Star Wars!
Ulje çmimesh deri në 77% për lojërat e Star Wras në shumicën e platformave. Dita e Star Wars-it është këtu dhe në mesin e të gjithë festimeve që ndodhin në mbarë botën, Disney po bën një përpjekje për të siguruar…
Luaj Division falas gjatë gjithë fundjavës
Duke filluar nga 4 Maj, do të jeni në gjendje të shkarkoni dhe të luani lojën e plotë pa asnjë kosto në PC, PS4 dhe Xbox One Nga 4 Maj deri në 7 Maj për PC dhe 8 Maj për…
Kanalet esport më të njohura në Twitch në Prill 2017
League of Legends, Dota 2, and Counter-Strike: Global Offensive vazhdojnë të jenë në krye. Kanali më i shikuar për muajin Prill është kanali i North American League Championship Series për League of Legends, NALCS1. Ky kanal arriti kulmin e tij…
Hearthstone arrin në 70 milion lojtarë
Blizzardi njofton tre paketa të Journey to Un’Goro falas për çdo lojtar, por duhet t'i merrni para fundit të muajit Majit Hearthstone sapo ka arritur 70 milionë lojtarë të regjistruar. Për të festuar këtë, Blizzardi ka njoftuar se do të…
Call of Duty 4 Remastered është shpallur për lançim të pavarur
Duket se Modern Warfare Remastered do të ketë një datë të pavarur për lançimin e saj. Në mënyrë të përsosur për të mbajtur fansat të lumtur përpara lëshimit të Call of Duty WW2, Activision duket se ka planifikuar ri-lëshimin e…
Bloger rus përballet me burgun për krijimin e një Pokémon Go video brenda një kishe
Blogeri rus Ruslan Sokolovsky është përballur me tre vjet e gjysmë burg me akuza për "nxitje për urrejtje dhe sulme ndaj lirisë së besimit". Këto akuza vijnë nga arrestimi i tij vitin e kaluar pasi ai kishte postuar ne blogun…
Heroes of the Storm 2.0 del ne serverat e përgjithshëm
Karakteri Overwatch-it D.Va vjen në Heroes of the Storm Nëse nuk keni luajtur Heroes of the Storm 2.0 akoma, tani do të keni mundësinë ta bëni këtë, pasi Blizzardi ka re-lançuar MOBA-n e tyre te përmirësuar. Së bashku me të…
Nintendo njofton për Nintendon 2DS XL të ri
Nintendo ka zbuluar një konsole të re brenda familjes portative të saj 3DS, Nintendon të re 2DS XL. Handheld-i i ir do të dali në Amerikën e Veriut më datë 28 Korrik 2017. Nintendo i ri 2DS XL është konfirmuar…
Aktivistët e kafshëve kanë detyruar Bandai Namcon për të hequr kangurin e boksit Roger Jr nga versioni perëndimor i Tekken-it 7
Ariu Kuma qëndron, sepse është "e qartë se ai është më i fortë se një qënie njerëzore" Call of Duty, Battlefield, StarCraft, Farming Simulator dhe Warhammer janë vetëm disa nga lojrat që organizata për të drejtat e kafshëve PETA është…